>

וילונות ונציאניים

נקראים גם תריסים ונציאניים.מדוע? כי צורתם מזכירה מאד את מבנה התריסים.הם עשויים שלבים,המונחים זה על זה ,בצורה אופקית. השלבים מחוברים זה לזה בעזרת חוט המשמש כציר, עם מרחקים שווים זה מזה.

כיצד מפעילים וילונות ונציאניים?

במשיכת חוט אוספים את השלבים ומעלים אותם כלפי מעלה.במשיכת חוט מורידים את השלבים ומכסים את החלון.יתרון נוסף שיש לוילונות ונציאניים הוא הצידוד. על מנת לווסת את כמות האור הנכנס לחדר אין צורך לפתוח ולסגור את הוילונות הונציאניים . יש אפשרות לצודד את השלבים בכל זווית אפשרית,ולשלוט בכמות האור הרצוי, שיכנס לחדר.

יש אפשרות לקבל וילונות ונציאניים עם מסילה חשמלית .וכל הפעולות הקשורות בהפעלת התריסים מתבצעות ע"י לחיצה על כפתור חשמלי או ע"י שלט רחוק.

וילונות 2

סוגים של וילונות ונציאניים

וילונות אלה עשויים :מתכת, עץ, p.v.c. .

שלבי המתכת מגיעים בקשת רחבה של צבעים והדפסים. ניתן לקבלם בגוונים חלקים ,בגווני פנינה או בדוגמאות מודפסות.יש גם שלבי מתכת מחוררים ,הנראים כרשת עדינה.דרך שלבים מחוררים נכנס מעט אור לחדר גם כשהוילון מוגף. ובנוסף, יושבי החדר רואים את הרחוב ,אבל אנשים הנמצאים מחוץ לבית, לא יראו את הנעשה בחלל הפנימי.תריסי מתכת קיימים ברוחב:16 מ"מ ,25 מ"מ ו-50 מ"מ.

תריסי העץ ו-p.v.c. מגיעים גם הם במבחר צבעים כמו: אורן,דובדבן ,מייפל ועוד.ברוחב:25 מ"מ ו-50 מ"מ.

תפקיד הוילונות הונציאניים

מלבד חן ונוי וילונות ונציאניים משמשים גם להצללה ולהחשכה.נוכל להשתמש בהם בפינות אוכל במטבחים,בחדרים, במשרדים ,במרפאות ובבתי- חולים.גם בבית וגם בעבודה.התריסים הונציאניים קלים לניקוי ונוחים לתחזוקה.

במגדלי מגורים ובמגדלי משרדים רבים ניתן לראות תריסים ונציאניים המובנים בתוך החלון עצמו, בין שתי לוחות זכוכית .תריסים אלה עשויים משלבי אלומיניום צרים.נפתחים ונסגרים בהפעלה חשמלית.