וילונות לחדרי ילדים

אילוסטרציה וילונות לחדר ילדיםבתור הורים, רבים חשים צורך להשקיע מחשבה רבה בכל פריט הנכנס לחדר הילדים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בפריט שהוא גם עיצובי וגם פונקציונלי. הווילון הוא פריט שכזה, היכול להפוך בקלות חדר אפרורי ולא מזמין לחדר יפה שנעים לשהות בו, לשחק בו, להכין בו שיעורים ולארח בו חברים, וכמו כן גם לשנות את התאורה הטבעית שבו. כדי לבחור וילונות לחדרי ילדים, צריך להתחשב בכמה פרמטרים.

הדבר החשוב ביותר בבחירת וילונות לחדר הוא מדידת החלון כדי להתאים את הווילון למידותיו. מלבד המידות, חשוב להתחשב באור הטבעי אשר נכנס לחדר. במקרה שהחדר מזרחי ובעל אור שמש רב בשעות הבוקר המוקדמות, כדאי לרכוש וילון עם יכולות האפלה טובות. גם חדר מערבי זקוק לאפשרות החשכה, במידה והילדים הולכים לישון בשעות מוקדמות, וקרני השמש האחרונות מפריעות. במקרה של חדר חשוך, וילונות אווירירים בצבעים בהירים יתאימו יותר.

בחירת הצבע לווילונות ילדים צריכה להתאים לחדר כולו. אם החדר צבוע בצבעים מרגיעים ונעימים, ניתן "להשתולל" עם הצבעים של הווילון או עם הדוגמאות שעליו. במקרה ההפוך, בו החדר צבוע בצבעים עזים ומלא במשחקים צבעוניים, וילון בצבעים רכים ובלי דוגמאות צועקות יעבוד טוב יותר בחלל וייצור רוגע וסדר בבלגן.

ישנו מבחר עצום של וילונות לחדרי ילדים, וניתן למצוא וילונות עם כל הדפס או צבע העולה על הדעת. גם סוג הבד הוא גורם שצריך להביא בחשבון. וילונות אורגנזה או סאטן הם בעלי גוון מבריק, לעומתם כותנה, משי ופשתן מעניקים מראה טבעי, ובדי קטיפה יוצרים אווירה חמה ועשירה. מלבד היופי, בעיקר בווילונות המיועדים לחדרי ילדים, חשוב לבחור בד שניתן לכבס בקלות ואיננו ניזוק במכונת הכביסה, וכמו כן גם מתייבש במהירות, כי לאחר שכבר התרגלנו לקיומו של הווילון, החדר נראה ערום בלעדיו.

סוגי הווילונות המומלצים לחדרי ילדים הם וילונות הסטה (פיסת בד אחת הנעה על גבי המוט) או וילונות נפתחים (שתי פיסות בד הנעות על גבי המוט). צבע הווילון חשוב לא רק מבחינה עיצובית, בתורת הפאנג שוואי הסינית מאמינים כי הצבע הכתום לדוגמה, הוא צבע המפיח חיים, משמר בריאות ומועיל מבחינה חברתית. כמו כן, הצבעים הירוק הפסטלי, וורוד ואפרסק טובים מאוד ומתאימים לחדרי ילדים. אחד היתרונות של הווילונות, הוא האפשרות להעביר אותם מחדר ילדים אחד למשנהו, על מנת לחדש את החדר ולרענן אותו ללא כל מאמץ כלכלי.