וילונות גלילה

וילונות גלילה או גלילות, כוללים עולם שלם של וילונות ,צבעים ,עיצובים וחומרים.וכל אלה ברמות הצללה שונות המתאימות לכל חלון ולכל חלל. וילונות אלה נגללים כלפי מעלה כאשר רוצים לחשוף את החלון או חלק מהחלון .ונגללים כלפי מטה על מנת לכסות את החלון.בראש הוילון נמצא צינור בקוטר בין 25 מ"מ לבין 45 מ"מ ,תלוי בגודל וילון הגלילה וגם בסוג החומר,ממנו עשוי וילון הגלילה.לצד הצינור יש מנגנון עם שרשרת, ובעזרתו ניתן להרים ולהוריד את הוילון ידנית. ישנה אפשרות לגלול את הוילונות בעזרת מנוע חשמלי.

וילונות גלילה חלקים או מודפסים

בקטגוריה הזאת נמצאים וילונות גלילה מבדים חלקים בקשת של צבעים וגוונים.ברמת הצללה חלקית ועד האפלה מוחלטת.אפשר לקבל וילונות גלילה גם מבדים מודפסים .מודפס נטורה עם מראה טבעי. מודפסים עם דוגמאות לילדים.וילונות גלילה מרשת .רשת נטורה ורשת צרפתית .

וילונות דואט

וילונות אלה מאופיינים במראה של בד עם קפלים עדינים כמראה האקורדיון .הוילון מגיע עם שתי שכבות .שכבה עליונה צבעונית במבחר רב של צבעים .השכבה התחתונה משמשת כביטנה של הוילון. והיא נותנת את רמת הצללה של וילון הדואט .ביטנה לבנה , הצללה חלקית. ביטנה כסופה נותנת האפלה מלאה.מלבד היופי של וילון הדואט ,הייחודיות שלו היא,האפשרות להרכיב אותו בתוך נישה של קיר או אפילו בתוך מסגרת של חלון. בנוסף כאשר אוספים אותו כלפי מעלה, הוא תופס חלק קטן מאד משטח החלון. האיסוף שלו נעשה בעזרת חוט משיכה . או בעזרת מנוע חשמלי. יש אפשרות לעגן את וילון הפליסה בתוך מסגרת החלון ע"י כבלי עיגון.

וילונות פליסה

וילונות השייכים לקבוצת וילונות הדואט .במראה הם דומים מאד.השוני העיקרי ביניהם הוא העדר ביטנה בוילונות פליסה ניתן לקבל וילונות פליסה הנותנים הצללה חלקית וגם האפלה מלאה.

וילונות לייט סקרין

וילון גלילה שהפך להיות להיט.זהו וילון העשוי מבד פוליאסטר בשילוב פי.וי.סי. הבד נראה כבד פסים. פס בד ופס רשת לסירוגין. הוילון מורכב על צינור, עם בד כפול.כאשר גוללים את הוילון ,יש אפשרות לגלול אותו למצב ,שפס רשת בבד הקדמי יהיה מקביל לפס הרשת בבד הפנימי .בצורה זאת נכנס אור לחדר. במידה ורוצים הצללה, גוללים את הוילון למצב, שבו פסי הרשת הקדמיים יהיו מקבילים לפסי הבד הפנימיים. הגלילה נעשית בעזרת שרשרת או בעזרת מנוע חשמלי.

וילונות נואט

מודל חדש של וילונות השייכים לקבוצת וילונות לייט סקרין.גם הם עשויים מבד כפול .בין הבד הקידמי לבד האחורי יש דפנות היוצרות כעין כיסים לכל אורך הוילון. וילונות נואט נותנים הצללה ועד האפלה מוחלטת .גוללים אותם בעזרת שרשרת או בעזרת מנוע חשמלי.

וילונות מיקדו ,קש וזיג זג

מחצלות העשויות מחומרים טבעיים .מיקדו היא מחצלת מכפיסי עץ דקיקים הארוגים יחד בעזרת חוטים .המחצלות מגיעות במראה טבעי וגם צבוע במבחר צבעים. וילונות אלה נותנים הצללה חלקית. וילונות הקש גם הן עשויות ממחצלות קש הנותנות אוירה אוטנטית או אוירה כפרית.ניתן לקבלם במבחר גוונים וילונות זיג זג עשויים ממחצלת של סרגלי עץ צרים הארוגים יחד בצפיפות רבה ע"י חוטים.בגלל צפיפותם ,הם נותנים הצללה מלאה. ניתן לקבלם במבחר צבעים. גלילת וילונות אלה נעשית בעזרת חוט משיכה או בעזרת מנוע חשמלי.