וילונות הסטה - קפלים, כיווצים, טבעות ועוד

עולם שלם של וילונות בדים,סגנונות,צבעים וצורות נמצא תחת הכותרת "וילונות הסטה". נתחיל עם: סגנונות תפירה.

וילונות הסטה

תפירת קפלים :סוג תפירה קלאסי

בו החלק העליון של הוילון מחוזק ע"י סרט פלסטיק קשיח. תפור בשלשות של קפלים .או בצורת "בננה". או כקפלים שטוחים.כמות הבד הנדרשת לתפירת קפלים היא פי-2 עד פי-3 מגודל המסילה עליה מורכב הוילון. בתפירה מסוג זה הוילון נראה עשיר ומרשים.בפתיחת הוילון ובסגירתו הוילון לא מאבד מצורתו.הקפלים תמיד ישמרו על מרווחים קבועים.

תפירת כיווצים :תפירה זאת קלה לביצוע

לראש הוילון נתפר סרט מיוחד המכווץ את הבד,לגודל המתאים.ישנם סרטי כיווץ שבהם מובנית צורת הכיווץ : כוורת, שלשות של קפלים ,כיווצים דקים ועוד.כמות הבד הנדרשת לוילונות עם סרט כיווץ היא פי-1.5 עד פי-3 מגודל הוילון .הוילונות התפורים בצורה זאת מקבלים מראה קליל ומתאימים לוילונות לחדרי שינה וחדרי ילדים.

תפירת לולאות /סרטים

כשרוצים לתת לוילון מראה קליל וצעיר תופרים את הוילון בתפירת לולאות. לחלק העליון של הוילון יוצמדו סרטי בד במרחקים שווים,היוצרים לולאות.את הלולאות משחילים על מוט.וכך ניתן להסיט את הוילון.כמות הבד הנדרשת לתפירת וילונות עם לולאות, היא פי-1.5 עד פי-2.5 מגודל המוט עליו מושחל הוילון.וילונות עם לולאות יוצרות מראה צעיר וקליל מתאימות לחדרי שינה וחדרי ילדים.הסרטים יכולים להיות בצבעים שונים ויכולים להיות דקורציה עליזה לוילון.

וילונות 1

תפירת טבעות/רינגים

תפירת טבעות נותנת לוילון מראה ספורטיבי ועכשווי .בחלק העליון של הוילון מוטבעות טבעות מתכת היוצרות חורים בבד המוקפים בטבעת מתכת בכמה גוונים:שחור,ניקל,ברונזה,נחושת.יש גם שילובי צבעים:שחור ניקל,שחור ברונזה,ושחור נחושת.וילונות אלה מושחלים על מוטות מתכת בצבעים המתאימים לטבעות המוטבעות בבד.כמות הבד הנדרשת לוילונות מסוג זה היא פי-2 עד פי-3 מגודל הוילון המתוכנן.

סוגי בדים

כל סוגי הבדים, מתאימים לתפירת וילונות הסטה.חשוב להתאים את הבד לוילון הנדרש.ישנם בדים שקופים ודקים מחומרים סינטטיים .גם החומרים הסינטטיים רבים ומורכבים ונותנים לבדים מראה שונה זה מזה.יש בדים עם מראה רך ונשפך ולעומתם בדים עם מראה קשיח יותר. הבדים מהחומרים הטבעיים גם הם רבים ומגוונים מכותנה ,פשתן ומשי וכן שילובים ביניהם.ישנם בדים המשלבים חומרים סינטטיים עם חומרים טבעיים על מנת לתת לבד מראה טבעי מחד גיסא,ותכונות של חומרים סינטטיים מאידך גיסא.כמו כביסה וגיהוץ קלים יותר. ישנם בדים כבדים ועבים ,בדים הנותנים הצללה ברמות שונות .וילונות התפורים מבדים כבדים מוסיפים לחדר מראה מכובד ועשיר. אפשר לשלב בוילונות בדים עבים עם בדים דקים צבעים כהים עם בהירים.הכול בהתאמה למראה החלל ולצורך הנדרש. בדים שעברו תהליך מעכב בערה.נמצאים גם הם, בקטגוריה של הבדים מהם ניתן לתפור וילונות הסטה על צורותיהם השונות.

וילון הסטה קפלים עם כותרת מסוגננת
וילון הסטה קפלים עם כותרת מסוגננת
אהבת את הוילון שבתמונה? לרכישה יש ליצור קשר בטלפון 052-6861296

לתיאום פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים,
צלצל/י: 09-8824618