וילונות רומאיים

תסתכלו על החדר או המשרד שלכם, אתם יודעים שהשקעתם בריהוט היוקרתי ביותר, השקעתם מחשבה רבה על עיצוב וצבע הקירות שבחרתם הוא הצבע המיוחד ביותר. אך עדין, למרות הכל, משהו בבית שלכם חסר ואתם לא מצליחים לעלות בדיוק על מה זה הדבר הזה. תסתכלו על החלונות שלכם, יכול להיות שהם קצת ערומים? אולי תרצו להוסיף להם וילונות רומאיים. למה אנחנו חושבים שדווקא וילונות רומאיים יעשו את העבודה ויתנו לכם את העיצוב המושלם שחסר לכם בחדר? השארו אתנו ותגלו.

למה צריך וילונות?

וילונות רומאיים יש אנשים שחושבים כי וילונות הם מקור למצבור אבק וחיידקים ובגלל זה הם בכלל מעדיפים לוותר על וילונות. למען האמת, הטענה הזו שייכת לעבר, מכיוון שכיום ניתן למצוא וילונות מסוגים שונים ובעיקר וילונות שעשויים מחומרים נושמים שדוחים הצטברות של בקטריות ואבק. וילונות הם פרט עיצובי משלים. יהיו מעצבים שיגידו שהחלל אינו מלא ללא וילונות. וילונות הם הפרט הקטן שעושה את ההבדל בין חדר מעוצב לבין חדר המעוצב באופן מושלם.

יחד עם זאת, וילונות גם תורמים לויסות טוב של האור בחלל החדר והם מאפשרים כניסה של אור רק ונעים במהלך שעות היום במקום אור חזק ומסנוור. בנוסף, באופן טבעי, וילונות נועדו כדי לסגור את החלל ולהפריד בין החלל לבין החוץ בכדי לאפשר לכם תחושה של פרטיות בתוך הבית שלכם.

מה זה וילונות רומאיים?

וילונות רומאיים הם המילה האחרונה בתחום עיצוב החלונות ועיצוב פנים. וילונות רומאיים אלו הם וילונות בד גדולים הנופלים זה על זה ומחוברים באמצעות שרשרת חרוזים המאפשרת לכוון את האורך של וילונות רומאיים לצורך שליטה על פתיחה וסגירה של הוילון.

לאן מתאימים וילונות רומאיים?

וילונות רומאיים לסלון: בשל העובדה שבעצם וילונות רומאיים הם וילונות שטוחים שאינם תופסים הרבה מקום, הם מתאימים גם לחללים גדולים וגם לחללים קטנים. וילונות רומאיים אידיאליים לכיסוי חלונות בסלון או בחדרי מגורים הנפתחים ונסגרים על ידי דלתות הזזה.

וילונות רומאיים למשרדים: במשרדים יש צורך בוילונות ישרים, חלקים, הנפתחים בקלות וגם מאפשרים הפרדה מוחלטת בין הפנים לבין החוץ לצורך הגברת הריכוז של מי שעובד במשרד. זאת הסיבה שבגללה וילונות רומאיים אידיאליים במשרדים.

וילונות רומאיים לכיתות לימוד: אם אנחנו חושבים על חלל גדול שיש בו חלונות הזזה ושיש בו צורך להפרדה מוחלטת בין הפנים לבין החוץ, לצורך הגברת יכולת הריכוז בחדר וגם לצמצום האור באופן מוחלט לצורך הקרנת סרטים, אין ספק כי וילונות רומאיים הם האידיאליים ביותר עבור כיתות לימוד.

וילונות רומאיים עבור חדרי ילדים: חדרי ילדים הם בדרך כלל החדרים הכי מתבלגנים בבית. כשכל החדר מלא בחדרים, חפצים קטנים, בובות וכל מיני אלמנטים שונים שגורמים לנו קצת לאבד את הצפון, לפחות הקירות והוילונות צריכים להיות נקיים. לכן וילונות רומאיים יעשו את העבודה גם בחדרי ילדים.

לסיכום, ישנם סוגים שונים ורבים של וילונות רומאיים, כאשר כל סוג של ווילון יוכל להתאים למטרה אחרת. בכדי להגיע לעיצוב מושלם של הבית, חדר השינה, הסלון או חדר הילדים, מוטב להיוועץ עם מומחים מתחום הטקסטיל או עיצוב הבית, בכדי לקבל את ההמלצה להתאמה מושלמת של הווילון.