וילונות לחדרי תינוקות

הנה זה מגיע, במזל טוב מתקרב היום שבו יהיה ילדכם בזרועותיכם ואתם מאוד רוצים להשקיע בעיצוב חדרו. לפני הכול, חשוב להתמקד בנוחות שלכם ושל ילדכם ובבטיחות – שני אלה יעמדו בראש סדר העדיפויות בבחירת וילונות, ולאחריהם יבואו כל שיקולי העיצוב והטעם האישי, כדי להפוך את החדר למושלם בעיניכם. אל תשכחו שהמעבר מהרחם החמים, השקט והמוגן אל העולם שמחוץ לו, הוא אינטנסיבי והרצון הוא לאפשר לילד את מקסימום הנועם והביטחון האפשרי בחדר בו הוא ישן, משחק ובעצם מבלה את רוב יומו.

מספר רעיונות והמלצות:

אילוסטרציה וילונות לחדר תינוקותא.    צבעוניות - צבעים ותחושה של שמחה הם חלק חשוב כשבאים לעצב חדר תינוקות או לבחור וילונות לחדר ילדים בכלל. למרות שתינוקות רואים בתחילת דרכם רק שחור ולבן, גוונים בהירים של עיצוב ימשכו את תשומת ליבו של התינוק בחודשים הראשונים לחייו. לכן, אם הולכים על עיצוב צבעוני, ניתן לתלות וילונות בד בגוונים מרגיעים, כגון אפרסק, ירוק בהיר, ותכלת – כמובן בהתאמה לסוג וצבעי הריהוט בחדר.

ב.    סוג הבד - כשמדובר בווילונות, חשוב לבחור בבד שניתן לניקוי ורחיצה ואינו עבה מדי, כדי לא לתת מראה כבד בחדר של תינוק בגיל כה רך. עם זאת, מומלץ לבחור בבד כפול, כדי לאפשר לתינוק לישון גם בשעות היום, מבלי שאור השמש ייכנס פנימה. בד סינטטי יהיה הכי יעיל כאשר מדובר בניקוי וילונות ומגוון הבדים לחדרי ילדים הוא עצום.

ג.     וילונות הסטה – וילון הסטה הוא וילון אשר מוסט לשני צידי החלון או רק לצד אחד. הווילון מותקן על מוט ומאוד נוח. אפשר לשלב סרט קשירה, כאשר מדובר על שני חלקי בד, כדי לתת לו מראה מסודר יותר ואחיד.

ד.     וילונות גלילה – וילון גלילה עשוי מבד שימשונית או P.V.C והוא נוח לשימוש וגם לניקוי. את הווילון אפשר להשיג גם עם מנגנון חשמלי וגם ידני והשימוש בו מאפשר ויסות של כמות האור שמכניסים לחדר. וילונות גלילה ניתן להשיג היום עם ציורים ודוגמאות, שיעניקו תחושה של תמונת קיר כאשר הווילון סגור בחדרו של התינוק שלכם.