וילונות אמבטיה

וילונות לחדר אמבטיהוילונות בבית משנים את האווירה ומעניקים לכל חדר מראה ייחודי משלו. כמובן שישנם סוגי וילונות רבים, עשויים מחומרים שונים. בד"כ מוצעים לחדרי הבית וילונות שעשויים גם מבד, כאשר בעצם בחדר האמבטיה האופציה המוצעת היא וילונות אשר עשויים ממבחר חומרים סינטטיים או טבעיים, שאינם סופגים מים ומאפשרים להם להשאר בתוך האמבטיה או המקלחת.

אין ספק שכאשר אתם יוצאים לפרוייקט של בחירת וילונות, תגלו שיש הרבה יותר מבחר של וילונות לחדר השינה, מאשר וילונות לאמבטיה, אך בכל זאת, עדיין ישנו היצע רחב יותר בשנים האחרונות. ההיצע של השנים האחרונות, מאפשר בחירה רחבה יותר וגם החלפה של הוילון לעיתים קרובות. כאשר מחליפים וילונות באמבטיה, יש תחושה שכל האמבטיה משודרגת. כשהוילון פתוח, הוא מעניק מראה של תמונת קיר.

כיום, גם אם יש לכם אמבטיה מפוארת מאוד, תוכלו למצוא בין האפשרויות, גם וילונות עשויים ויניל, אשר עוטף בד מכותנה ומאפשר לשמור על מראה אלגנטי, למרות שאורך החיים של וילונות אלו הוא קצר יחסית. וילונות מבד עטוף בויניל עדיין סופגים משהו מהלחות בחדר האמבטיה. רוב ההיצע של הוילונות הוא כמובן מפוליאסטר סינטטי וקיימים היום מבחר של דגמים, צבעים, צורות – שקשה להאמין שלא תמצאו משהו שיתאים לטעמכם.

וילונות אמבטיה קלים מאוד לתליה באופן עצמאי, לא חייבים לקדוח בקיר, אלא פשוט לרכוש מוט וילון שתולים לאורך האמבטיה, אשר נפתח בלחץ על הקיר, בסיבוב פשוט והוילונות מושחלים בקלות רבה על המוט בעזרת טבעות פלסטיק או פלסטיק עטוף באותו בד ממנו הוילון עשוי.

וילונות אמבטיה יכולים גם להיות שקופים למחצה או לחלוטין, מה שיכול לסייע לכם אם לילדיכם יש מקלחת בחדר הילדים והם עצמאיים. אפשר לתת לילדים להתקלח לבד, אבל עדיין לפקח וגם להיות רגועים שחדר האמבטיה שלהם, לא הופך לנחל קטן.

בכל מה שקשור לניקוי וילונות – העצה הטובה ביותר היא לא לשכוח לדאוג לאיוורור מקסימלי לאחר המקלחת, כדי לדאוג שלא תישאר לחות על הוילון או רטיבות – במיוחד אם אתם משתמשים בוילונות בד, שעברו ציפוי כנגד מים. אם בכל זאת אתם מגלים כתמי רטיבות או כתמים אחרים – תוכלו להוריד את הוילון בקלות, להשרות אותו בחומץ ולימון, לשטוף ולאפשר לו להתייבש, לפני שאתם משתמשים בו שוב. זוהי דרך מצויינת להמנע מחומרי ניקיון, אשר מכילים דטרגנטים שונים, שאולי יותירו את הוילון נקי יותר, אך יפגמו באיכות החומר שלו.