וילונות לחדר שינה

כיסוי חלונות הבית והצללה הפכו עם השנים למתקדמים ולא מתמקדים רק בהחשכת חדרי הבית. מציאת הווילונות המתאימים לחדר השינה, יכולה לחבר בין כל כל האלמנטים בחדר זה, לכדי תמונה אחת שלמה, ולכן שווה להשקיע בבחירה וילונות מתאימים שיהלמו את טעמכם. חדר השינה אמור להיות מקום מקלט, מקום רגיעה ומנוחה ויש מבחר כל-כך רחב של וילונות – קלים, כבדים, ארוכים, קצרים, יוקרתיים או פשוטים – לכן לבחור את הבד המתאים, זהו אתגר מורכב. אם תחשבו על יעילות ועל צורה, תהיו כבר בדרך הנכונה.

כהה או בהיר

בחירת הווילון צריכה להתאים לצרכים ולהרגלי השינה שלנו. וילונות בהירים יבטיחו כניסת אור טבעי לחדר ויאירו אותו ואילו וילונות כהים ישמרו שהחדר יהיה חשוך למדי גם בשעות היום. אפשר לבחור וילונות אטומים, אך להשתמש בצבע בהיר, שיעניק לחדר אווירה מוארת יותר. הצללה היא חובה, אם אתם ישנים בחדר בשעות היום. בד וילון בהיר יותר, אשר מאפשר לאור לחדור פנימה, יספק התעוררות רעננה יותר, אם אתם אנשים של בוקר.

וילונות מבד וחומרים אחרים

בחדר שינה ישנה לעיתים העדפה ליצור אווירה רשמית יותר. מוטב לחפש וילונות ארוכים מבדים כגון: סטן, קטיפה או רקמה כבדה. אפשר לבחור במספר שכבות של בד, לדוגמה: לתלות וילון שיפון דק ומעליו בד יוקרתי יותר.

ניתן לבחור לחדר השינה גם וילון שאינו עשוי מבד. דוגמא לכך הוא וילון מבמבוק, אשר עשוי מחתיכות במבוק דקות  בשתי וערב. וילון כזה יעניק תחושה טבעית ופשוטה לחדר. בנוסף, זהו וילון גלילה והוא קל מאוד להרמה בעת הצורך. ישנה כמובן אופציה של וילון חרוזים, אשר מושחלים בצפיפיות רבה המאפשרת הצללה נעימה בגוונים חיים שיהפכו את החדר לקליל ושמח.

מוצר נוסף שקיים כאפשרות של הצללה לחדר שינה הוא וילון אקוסטי, שלמרות שבתחילת דרכו היה מותקן בחדרי מלון ונראה כבד, עבר שדרוג למראה קליל יותר, עם בדים צבעוניים ובגוונים רכים.

גם וילונות רומאיים הם סוג של וילון גלילה מודרני. הם עשויים מבד גדול אשר מחובר בתפירה, כך שנראה כמספר בדים שנופלים האחד על השני. הווילון הרומאי אידאלי לחלונות הזזה למשל ומאוד נוח לגלילה מטה ומעלה בעזרת שרשרת, המאפשרת הצללה על פי הצרכים. וילון מסוג כזה יתאים גם לחדר שינה גדול וגם לקטן והוא מעניק תחושה של הפרדה בין פנים הבית לעולם החיצוני.

ניקוי הוילונות בחדר שינה

אילוסטרציה וילונות לחדר שינהאם אתם מודאגים מכך שווילון בחדר השינה יצבור אבק ולכלוך, כדאי לדעת כי ישנן מספר אפשרויות לניקוי וילונות ולא תמיד הפיתרון היחיד הוא הסרה והעברה לניקוי. ניתן כיום לבצע שאיבה של האבק בעצמנו עם שואבי אבק אשר מותאמים גם לניקוי וילונות ויסירו גם פירורים, שערות של חיות בית ועוד. ניתן לעבור עם מטלית ספוגה במעט חומר ניקוי מתאים, והייבוש יתבצע בקלות. גם במקרה הזה, לא חובה להסיר את הווילון ממקומו.

ובסופו של דבר, אם אתם לא מרגישים שהווילון נקי לגמרי, גם העברת האתגר לאיש מקצוע ראוי, שיסיר את הווילון ויקח אותו לניקוי, היא אפשרות, אך לא תמיד חובה.