רכישת וילונות לבית

לקנות וילון חדש לביתהמחשבה לשפץ את הבית מעלה בנו תחושה נעימה, כשאנחנו חושבים על השינוי, על תחושת ההתחדשות והאפשרויות האינסופיות בתחום עיצוב הבית, אך לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו הוצאה כלכלית גדולה על שיפוץ שידוע לנו איך אנחנו רוצים להתחיל אותו, אך לא בטוח שאנחנו יודעים איך הוא יסתיים.

אחד הפתרונות לשדרוג מראה החדרים, בין אם זה בבית או במשרד הוא החלפת הוילונות. אז החלטנו על רכישת וילונות, אבל רגע, לא יוצאים לקנות וילונות ככה, בלי הכנה מראש ורכישת וילון מצריכה גם היא מחשבה. שוק הטקסטיל בתחום הוילונות ואפשרויות ההצללה הוא רווי, רבגוני וכל אחד יכול למצוא בו את מה שיתאים לו. המבחר כולל וילונות מבד, תריסים ונציאניים, הנפתחים כלפי מעלה או פסי בד הנפתחים לצדדים. ישנם סוגי בדים שונים, דוגמאות שונות וצבעים שונים.

אז לפני ההחלטה, מס' טיפים להלן:

  • תקציב, תקציב – גם תחום הוילונות הוא הוצאה כספית וכן, צריך להחליט כמה כסף משקיעים כאשר שוקלים על רכישת וילון לכל חדר. סביר להניח שוילונות לבית וכן וילונות למשרד, הם תחומים שונים לחלוטין ויצריכו החלטה כלכלית שונה. גם בין חדרי הבית, תוכלו להחליט על קניית וילון יוקרתי יותר לסלון ופחות יוקרתי לחדר הילדים. בידקו את המחירים והשוו.
  • ודאו שבחנות אותה אתם בודקים, יש מי שמבין לפחות במעט, בתחום עיצוב הבית והוילונות. רצוי שיסייעו לכם להתאים את הוילון על פי הצרכים הנדרשים ולא רק על פי מראה הבד. לדוגמא: ראיתם וילון מדהים למטבח, אך אתם לא יודעים שהבד סופג ריחות וקשה מאוד לנקות אותו. מטבח מצריך וילון קל לניקוי. יתרונות מול חסרונות.
  • בידקו את גדלי החדרים. צבעים כהים יקטינו את מראה החדר או הקיר שבו נמצא החלון וצבעים בהירים, נותנים תחושה של רחב ומואר. החליטו מראש לרכוש וילון כהה או בהיר, זה חוסך עוגמת נפש וטעויות עיצוביות.
  • חישבו על אורך הוילון. האם הוא יהיה עד קצה החלון, האם הוא יגע ברצפה? צריך לחשוב על אפשרות של עיצוב הוילון. וילון שנסחב מעט על הרצפה, מאבד את האפשרות ליהנות ממראהו ב-100%. אולי בחדר השינה זה פחות מהותי, אבל בסלון, סביר להניח שיותר.
  • אולי בכלל אתם רוצים לתת לחדרי הבית או המשרד מראה מתקדם יותר, נקי יותר, רשמי יותר – במקרה כזה תרצו לרכוש תריסי הצללה ולא וילונות בד.

כאשר קונים וילון לבית, למרות כל ההכנות מראש, על תשכחו לתת את האפשרות להבעה עצמית. וילונות הנמצאים בבית שלכם אמורים לייצג את טעמכם האישי, בכל מקרה, כמו גם להתאים למראה הבית או המשרד ולשמש אתכם באופן יעיל.