על וילונות ועל צבעים כל צבע והאופי שלו

וילונות צבעונייםחלונות ווילונות מעצימים את מראה החדרים שלנו בבית ובתחום עיצוב הפנים יש להם מקום של כבוד בשנים האחרונות. ברור לנו שהסביבה היא בעלת השפעה על ההרגשה שלנו בבית והחלונות המולבשים בוילונות לא קשורים רק לצבע הוילונות. אנו צריכים להיות מודעים לכך שגם מיקום החלונות הוא בעל חשיבות רבה במה שנוגע לכניסת האור והכמות שלו. אם החלונות שלכם ממוקמים בצד שבו נכנס הרבה אור לחדר, שימוש בוילונות בעלי צבע בהיר, נוטים לאזן את מראה החדר. בצד הצפוני, שבו יש פחות אור ושמש, עדיף להשתמש בוילונות בעלי צבעים עזים יותר, כך שהחדר יראה הרבה יותר חי. לעומת זאת, וילונות בעלי צבע כהה, נוטים יותר למשוך את השמש פנימה, עם חסרון של דהיית צבע במהירות גבוהה יותר.

בהתייחסות לצבעים בחדר הילדים, צריך לציין, כי זהו החדר היחידי בבית, שבו אפשר להשתמש בקשת הצבעים ביד רחבה, למרות שלא מומלץ להגזים בצבעים עזים, כדי לא ליצור לילדים תחושה של חוסר שקט. מעבר לזה, אפשר להוסיף תחושה של שמחה ונעורים עם צבעי הירוק, הצהוב, האדום, הכחול ועוד.

אחת הדרכים הבטוחות יותר להחליט על צבע הוילון המתאים לחדר, הוא כאשר קירות החדר צבועים בצבע יחיד, אין זה משנה באיזה גוון, לתלות וילונות הצבועים באחד מהגוונים של צבע הקירות. דהיינו: לקירות הצבועים לבן, תוכלו לתלות וילונות בגוון של לבן, עד שמנת. להלן דוגמא לאפקטים שגורמים מספר צבעים לחדרי הבית:

  • ורודים – ורוד הוא צבע אשר מעניק תחושה של נשיות ורוך. ורוד בגוון חיוור מתאים לשימוש בעיצוב הבית, כדי ליצור אווירה חמימה.
  • ירוקים – מתקשרים לטבע ולצמיחה, מסמלים עדינות ורגיעה. אורך הגל של הירוק, בגלגל הצבעים ממוקם בדיוק באמצע. האפקט שיוצר הירוק הוא הרגעה של גירוי מנטלי, שקט מחשבתי. אפשר להשתמש בו בעיצוב הבית, יחד עם צבעי אדמה.
  • צהובים – בריא ומלא חיות ומתקשר יותר מכל צבע אחר, למזל טוב וחיוניות. בעיצוב הבית נוטים להשתמש יותר בגוונים של באז' וקרם.
  • כחולים – הגוונים הכחול מתקשרים עם תקווה, רעננות, שלווה ומסתוריות. האפיון של הגוונים הכחולים הוא היכולת שלהם להעביר תחושות שונות והשימוש בהם בתוך הבית הוא מגוון. כל אחד יכול לבחור את מה שהוא מעדיף.