השוואת וילונות שונים, עוזרת להתאים את הוילון לבית

אם אתם חושבים על רכישת וילון ונדהמים אל מול ים האפשרויות, אפשר להבין אתכם. וילון הוא כלי עיצובי ופונקציונלי, אשר מאלץ אותנו לחשוב על מספר נקודות חשובות: שליטה בכמות האור, סוג הבד ונוחות האחזקה ולא צריך לשכוח את הנושא של התאמה לעיצוב החדר והשילוב ההרמוני בין הוילון לשאר אביזרי הריהוט הקיימים בו. כמה סוגים של וילונות לפניכם, כדי להקל על ההחלטה שלכם ולתת לכם כיוון כללי מועדף.

  • וילונות שקופים או וילונות אטומים? וילונות אטומים מוצעים בכל סגנון ובבד. נתפרים עם בטנה עבה לכל וילון שתרצו, כדי לחסום את כל האור מלהיכנס. הבד העבה מרפד את הוילון ומציע פרטיות מוחלטת ושליטה יעילה על האור. יתרון נוסף הוא שהם גם מעניקים בידוד ויכולים להשמר לשנים רבות יותר.
    וילונות שקופים מאפשרים לכם להשתמש בגוונים בהירים מאוד, עם תלייה של מס' שכבות, כדי להעניק את האווירה הרצויה לכם ועדיין לשמור על פרטיות. הבדים הקיימים כיום, מעניקים את האפשרות ליהנות מאור היום והנוף, אך מונעים את האפשרות להסתכל פנימה מבחוץ. נוסף על כך, תוכלו לשלב בין בד עבה יותר, שיאפשר לכם שליטה על האור בשעות היום ובידוד החדר, תוך שמירה על טמפרטורה קיימת.
  • וילונות הסטה או אולי וילונות גלילה? וילונות גלילה הם תוספת פשוטה אך אלגנטית לכל בית. הם נחשבים כפרקטיים ויש להם מראה נפלא, אשר משתלב בהרמוניה עם ריהוט בכל חדר. קיימים במגוון של דוגמאות ובד"כ מועדפים כוילונות העשויים במבוק או עץ אחר. צריך לציין כי וילונות גלילה אינם נחשבים כבטוחים בבית שבו ישנם ילדים קטנים ומהווים סכנת חנק. במקרה הזה אולי כדאי לכם דווקא לבחור בוילונות הסטה, הנפתחים לצדדים או לצד אחד, על פי הצרכים שלכם. במקרה הזה, אם תבחרו לרכוש וילונות המופעלים בעזרת שלט או מתג, אתם לא מסכנים את הילדים ולא תהיה להם סיבה אפילו לגעת בוילון. קיימים בכל סגנון ובד"כ נראים נפלא כאשר הם עשויים מבד קפלים נופל, שמעניק מראה אלגנטי ועדין.
  • וילונות ורטיקליים (אנכים) או וילונות פנלים? וילונות ורטיקליים צברו כמות משמעותית של פופולריות ונמצאים בשימוש נרחב על ידי אנשים רבים. נחשבים כיעילים בשליטה שלהם בכל מה שקשור לכניסת אור השמש ונחשבים כאלגנטיים למראה. ניתן להתקין בקלות בכל גודל של חלון וניתן לנקות בקלות. הם מהווים גם דרך מצויינת למניעת הרס הרהיטים עקב דהייה או פגיעה כתוצאה מחשיפה ממושכת לאור שמש. וילונות פנלים, אשר קיימים מתקופות קדומות, עדין נהנים מפופולריות רבה. מצויינים בשימוש בבית וגם במוסדות שונים, כבתי מלון או בתי חולים. קיימים במגוון של אפשרויות ומתאימים לכל גודל של חלון. מצויינים כחוסמי קרני אור ואף שומרים מכניסה של אבק. ניתנים להכנה גם עם שימוש בבד עבה, אשר סופג רעשים.
  • וילונות חשמליים או ידניים? אם אתם מתכוונים לתלות וילון שאינו קבוע, יש לכם אפשרות לפתוח ולסגור אותו ידני, או חשמלי. הפתיחה הידנית, המסורתית, ללא אביזרים, היא נוחה אך פחות מומלץ להשתמש בה ללא מוט, היות וכך אתם מושכים את הוילון והבד ואף עלולים ללכלך אותו. אם אתם נעזרים במוט או חבל דקורטיבי זו אפשרות יעילה, פשוטה ומצויינת אם הוילונות שלכם תלויים בלולאות, על מוט ואינם עשויים בד מאוד כבד. וילונות חשמליים מצויינים בבדים עבים וכבדים, שמקשים על פתיחה ידנית. זו אפשרות נפלאה לחדרי ילדים, שבהם אתם רוצים להמנע ממוט משיכה והוילון נפתח בעזרת מתג או שלט, לשליטה מרחוק. גם בחדר השינה מאוד נוח שהוילון נפתח בעזרת שלט, המאפשר לכם פתיחה של הוילון מיד כאשר אתם מתעוררים, מבלי לקום מהמיטה.
  • וילונות כהים או בהירים? צבעי הוילון המועדפים עליכם, לא קשורים רק לטעמכם האישי. צריך לזכור כי צבע הבד שולט כמות האור שאתם מכניסים לחדרים. נוסף על כך הצבעים יוצרים אווירה בחדרים ולכן עליכם לקחת בחשבון שצבע כהה מעניק אווירה אינטימית יותר, שיעניק לחדר מאוד גדול, תחושה של חדר קטן יותר ולהיפך. בחדרי הילדים ישנה עדיפות לצבעי ביניים: לא לבן או מאוד בהיר וחלק, כדי להמנע מהאפשרות לשלוט בכמות האור הנכנסת ולאפשר תחזוקת וילון נוחה יותר. צבעים בהירים נוטים לתת תחושה של רכות וקלילות למראה החדר. גוונים בהירים מעניקים חן ואלגנטיות ונפלאים לחדר האורחים ולסלון.

לתיאום פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים,
צלצל/י: 09-8824618