וילונות מעוצבים

וילונות מעוצבים לדוגמאוילונות בבית, אור בבית. כשאנחנו מתקינים וילונות, אנחנו רוצים לחסום חלק מאור היום הנכנס ולקבל תחושה של פרטיות, חוצץ ביננו ובין העולם בחוץ. אבל בכל מה שקשור להום-סטיילינג, שכך מגדירים היום את כל נושא עיצוב הבית – גם לוילונות יש חלק מכובד לא פחות מהריהוט היקר שרכשתם או חדר השינה המלכותי שלכם. עיצוב וילונות הוא דרך נהדרת להעניק לבית עוד נופך של מראה ביתי, עם עיצוב שונה בכל חדר. זה מדהים לראות איך בד שתלוי על החלון שלכם – משנה לחלוטין את הדרך שבה נראה החדר.

בעיצוב וילונות השמים הם הגבול ולמרות שוילון נחשב פריט בסיסי, עדיין יש הבדל בין וילון פשוט לוילון מעוצב. אפשר לקחת דוגמא של וילון מבד פשוט, סרוג למשל – אשר יעניק לחדר מראה מבוגר ומשעמם, גם אם הרהיטים הם מעור מהודר. אך אם תשלבו וילונות מבד איכותי בשילוב סאטן, תעניקו לחדר כולו מראה שונה לחלוטין, אלגנטי ויוקרתי. כאשר מדובר באפשרויות העיצוב בתחום הוילונות, אפשר להשתמש בוילון כפריט עיצובי מובהק. לדוגמא:

אם אתם רוצים שהוילון יתן את הטון ויקבע את עיקר העיצוב בחדר, אפשר להשתמש בוילון בגוון כהה, עם התאמה לגוונים השולטים ואפילו להוסיף לו אביזרים משלימים. אפשר לעצב וילון ב-2 גוונים, אך לא לשכוח לא בהגזמה.

 אם אתם מעוניינים לתת לחדר מראה רך וחם, השתמשו בבדים חצי שקופים ובצבעים בהירים.

כאשר מדובר בבית עם חדרים קטנים, רצוי לא להשתמש בצבעים עזים, אשר יקטינו עוד יותר את מראה החדר, אלא להשתמש בוילונות שקופים ובגוונים בהירים.

ניתן בסלון לעצב וילונות רומאיים, אשר בנויים במראה של ריבוע בד, אשר תלוי מהתקרה ומגוללים אותו כלפי מעלה כדי לפתוח אותו. דרך הפתיחה שלו מאפשרת לכם שליטה ברמת ההצללה בחדר וישנם וילונות רומיים מדהימים ביופים, אשר יתנו לסלון מראה יוקרתי וישלימו לכם את העיצוב.

בחדר הילדים שלכם, דאגו לוילונות בטיחותיים, לפני כל דבר אחר והקפידו שסוג הבד שתבחרו – גם בוילונות מעוצבים, היה בד שניתן לנקות אותו בקלות. וילונות מעוצבים בחדר הילדים צריכים להיות מבד אשר ידאג לחסימה מלאה של האור, על פי הצורך. כיום המבחר הוא ענק ווילונות לחדרי ילדים, מגיעים במגוון של דוגמאות וצבעים עליזים, עם הדפסים, רקמות ואינסוף אפשרויות, במראה ילדותי מאוד לילדים קטנים ובוגר יותר, כשמדובר בנוער.

במטבח, למרות שמה שחשוב לנו זה שהוילון יהיה יעיל יותר מכל דבר אחר – אפשר למצוא עיצובים נפלאים של וילונות שיגנו מכניסת השמש וישמרו על הארונות שלכם ועל האוכל שמונח על השיש. במטבח זכרו גם שהבד צריך להיות רחיץ ושלא יספוג ריחות ושומנים.