עיצוב וילונות

עיצוב וילונות לביתוילונות ומוצרי הצללה אחרים הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. אפשר לקרוא לזה "אמנות הטקסטיל". פעם לא הענקנו תשומת לב רבה למראה הוילון והאם הוא מתאים לשאר הרהיטים והאביזרים בבית, היום אנחנו יודעים שהתאמת הוילון לחדר, בצבע, צורה, סוג הבד ודוגמא – מוסיפים תוספת חשובה והכרחית למראה החדרים.

אז מה בעצם עושה מעצב הוילונות, כדי שלכם יהיה את העיצוב הכי מודרני, אופנתי, ראוי ומתאים במיוחד לבית שלכם? בעצם מלאכת עיצוב הוילונות מצריכה יצירתיות, והשקעה בחשיבה וגם מעקב אחרי כל הטכנולוגיות החדשניות, הבדים האופנתיים לתקופה, הדוגמאות החדשות וכו'.

כשמעצב הוילונות יושב לעבוד הוא לוקח בחשבון מס' עובדות:

א. המעצב יודע שוילון הוא פריט חשוב, שכאשר מתאימים אותו כראוי, הוא יוצר בבית את האווירה נעימה עבור כל בני המשפחה.
ב. וילון הוא לא רק פריט של יופי ואופנה, הוא צריך להיות פונקציונלי.
ג. מעצב הוילונות שלכם, ישים לב לכל הפריטים בבית, כדי שהמראה הסופי יהיה הרמוני וזורם.

מעצב וילונות מוכשר, ידע איך לנצל את מרבית החלל בחדרי הבית שלכם. הוא ידע איך לגרום לחדר להראות גדול יותר או לצמצם חללים, במידה והם גדולים מאוד. בנוסף, הוא ידע לאמר איזה סוג של וילון בדיוק יתאים לאיזה חדר: וילון קלאסי, ונציאני, אולי וילונות הסטה או בכלל סוג אחר של הצללה.

כאשר פונים למעצב וילונות, הוא יתאים את הוילונות בביתכם גם לאישיותכם ולא רק למראה הבית הכללי. הוא יקח בחשבון את סדר היום שלכם – האם אתם ישנים בשעות שהאור עלול להפריע לכם. הוא גם ישמח לדעת האם יש לכם ילדים, כי דאגתו היא שהוילונות שהוא מעצב לא יתלכלכו ויהיו בטיחותיים כאשר מדובר בוילון לחדר הילדים. במטבח יש להניח שעיצוב הוילונות יהיה יותר פונקציונלי, דהיינו גם עם הצללה גבוה וגם בגוונים כהים יותר, כדי למנוע את הצורך בנקיון אינסופי של הוילון.

אם אתם בעלי עסק ואתם מחפשים וילונות – עדיף לכם לפנות למעצב, שידע איך להתאים את הוילון לטעמם של הרבה אנשים, אך לדאוג שהוא יתאים גם לעסק עצמו. אם מדברים על בתי מלון, הוילון יהיה בגוונים כהים, אך ישרה חמימות ואינטימיות.