וילונות דואט

וילונות דואט מעוצביםוילונות דואט הם וילונות חדשניים במיוחד המורכבים משני בדים. את וילונות הדואט מתקינים לאורך החלונות באופן אחיד, וניתן לפתוח ולסגור אותם בצורה דו־כיוונית – הן מלמעלה כלפי מטה והן מלמטה כלפי מעלה. את וילון הדואט אפשר גם להתאים לכל גודל, מבנה או צורה של חלון. בדרך כלל עשויים וילונות אלה מבדים תרמיים ואקוסטיים. בדים אלה עוזרים לבודד רעשים מבחוץ ושומרים על שקט ושלווה בבית, מאפילים על החדר ואף יכולים לחסום לחלוטין את חדירתן של קרני השמש ומסייעים לשמור על טמפרטורה קבוע בחדרים – על חום בחורף ועל קרירות בקיץ.

לו זו בלבד שווילונות דואט נבדלים משאר הווילונות במבנם הייחודי, הם גם נמכרים בשלל צבעים ובעיצובים מיוחדים. ישנם וילונות דואט בצבעים כהים שעיצובם הוא בעל אופי סולידי ואלגנטי המתאים למשרדים, לחדרי רופאים ולבעלי בתים פרטיים המעוניינים לשמור על מראה רשמי גם בביתם. עיצובים אחרים, צבעוניים יותר, מתאימים לאנשים הרוצים להוסיף צבע וחיות לביתם. בנוסף, קיימים עיצובים מודרניים המותאמים לצו האפנה הרווח ברגע נתון. למעוניינים לתלות וילונות דואט בחדרי ילדים מומלץ לבחור וילונות בצבעים עליזים כמו כתום, ורוד, אדום, ירוק או צהוב. ניתן גם לשלב בין הצבעים כדי לקבל וילונות "מקושקשים". 

על אף היתרונות הבולטים של וילון הדואט, קיימים גם חסרונות לסוג וילון זה. ראשית, בשל מבנהו נוטה הווילון לצבור אבק במרווח שנוצר בין שני הבדים שמהם הוא מורכב. לפיכך, יש לשמור על וילונות הדואט ולשאוב את האבק בעזרת שואב אבק. שנית, לא כולם אוהבים את עיצובם המודרני של וילונות הדואט ומעדיפים לתלות בביתם וילונות רגילים ופשוטים. כמו כן, בגלל עיצובם ובגלל הבד המיוחד שממנו הם עשויים, וילונות דואט מצריכים השקעה כספית לא מעטה.

לסיכום, לפני שאתם הולכים אל חנות וילונות וקונים וילונות דואט, או לפני שאתם מזמינים עיצוב מיוחד ממעצב וילונות מומחה, כדאי להיוועץ בקרובי משפחה ובחברים ולעמוד על יתרונותיהם וחסרונותיהם של וילונות דואט. ממומלץ גם לאסוף כמה שיותר מידע באינטרנט ולפנות לפורומים העוסקים בקניית הווילונות ובמכירתם.