כיצד בוחרים וילון לבית לעומת וילון למשרד

וילון ביתי לעומת משרדיכמו שכל מעצב יגיד לכם, וילונות משנים לגמרי את מראה החדרים, אם בחרתם טוב. כאשר מדובר בכיסוי של החלונות בבית, זה קשור לצבע ולבד, אורך ובטנה, מוזמן על פי מידה או קנוי. קצת יותר מדי להחליט, לאו דווקא, בכל רשת למוצרי בית, תוכלו לבקש ייעוץ ותצליחו לעשות את הבחירה הנכונה, בין אם אתם בוחרים וילונות לבית או וילונות למשרד. הרושם שיתן החדר שלכם בבית או המשרד, תלוי בבחירת הוילונות ויש להם תפקיד חשוב בשינוי האווירה וגם במקרים שבהם אתם מתגוררים או עובדים באיזור סואן והחלונות אינם נקיים, מבחוץ לאורך זמן, וילונות הם פתרון גם לזה. ברוב המשרדים חלונות פונים לכיוון הרחוב ושמירה על נקיונם על בסיס קבוע היא די מתישה אם אתם עושים זאת בעצמכם והשקעה כלכלית לא קטנה, אם אתם שוכרים חברת נקיון. אפשר למצוא סוגים שונים של וילונות לכיסוי חלונות המשרד ובהשוואה לוילונות ביתיים, מה שחשוב בבחירת הוילון למשרד הוא דרגת הרשמיות שאתם רוצים להציג ושמירה על בטיחות. ברור שבמשרד תרצו ליצור אווירה של רוגע ואלגנטיות, כדי לתת תחושה נעימה למי שעובד בו ולמי שמבקר בו. תנו מבט מסביב במשרד שלכם וחפשו רמזים שיכוונו אתכם להגדרה שאתם רוצים להציג. האם הריהוט שלכם עשוי מעור או בד? האם הקירות פשוטים וצבועים בלבן או שמנת? בכל מקרה, גם אתם אוהבים את המראה הנועז יותר, לא מומלץ במשרד לתלות וילונות צבעוניים מדי, כדי לא לתת תחושה של עומס. אם אתם מאוד רוצים לשלוט באור היום, או חושבים על פרטיות הלקוחות שלכם, תוכלו להשתמש בוילונות בעלי בטנה, כך שבצד שנראה בתוך המשרד עדיין תהנו מצבע בהיר, אך מתחתיו תוכלו להשתמש בבד עבה יותר וכהה. במקרה שהמשרד שלכם הוא במסעדה, בבית מלון וכו', יש מקום להשתמש בצבעים חמים יותר, כגון: צהוב בהיר, כתום, אדום, גוונים מסויימים של ירוק ואפילו כחול, בהתאם להגדרה של המקום.

בבית הגישה היא שונה לחלוטין מהמשרד. כל חדר הוא בעל פונקציונליות אחרת והצרכים הם יותר אישיים. גם בבית צריך להתאים את הוילון למראה הכללי של החדר, לריהוט, לשטיחים, לצבעי הקירות וכו', אך ניתן ל"שחק" קצת יותר עם הגוונים והשילוב. בסלון בד"כ, שהוא מקום המפגש של כל המשפחה ומקום האירוח שלכם, תרצו אולי לתלות וילון מרשים ואלגנטי יותר, המאפשר לכם גם לנצל את אור היום במקסימום האפשרי ולהכניס חיים לחדר. ישנם אביזרים מיוחדים לוילונות כיום, כך שניתן גם להוסיף לוילון, מבלי להעיק על מראה החדר כמובן.

בחדרים אחרים בבית, החשיבה תהיה יותר בנושא של צרכים ויעילות: אם מדובר בוילונות למטבח, מומלץ בד"כ וילון כותנה, קל לניקוי, שאינו סופג ריחות, אך ישמור על המראה החם והנעים על החלון. בחדר הילדים תוכלו לנצל את כל היצירתיות שלכם ולמקד בוילונות את שמחת החיים, בבדים צבעוניים, בדוגמאות שמחות, אך זכרו שאתם זקוקים לבד שקל לנקות וישמור על בטחון הילדים. כאשר מדובר בילדים צעירים מאוד, אשר ישנים בשעות היום, מומלץ לבחור בוילון כפול, שיאפשר לכם להסיט אותו וליצור חושך בחדר.

בחדר השינה מומלץ להתקין דווקא וילון חלק, או דוגמא עדינה, כדי שתוכלו להרגע בחדר בסוף יום מתיש. הגוונים כדאי שיהיו מרגיעים, אך בוודאי תרצו שלא יהיו בהירים מדי, או לחילופין השתמשו בבד עבה יחסית, כדי שתהיה לכם שליטה על כניסה של אור היום, כך לא תצטרכו להתעורר עם אור ראשון.