התקנת וילונות

דוגמא להתקנה של וילונותוילונות כידוע משדרגים את הבית ומשלימים את מראה העיצוב שלו בצורה ובמראה, לכן אם רכשתם וילונות, יש צורך להתקין אותם בדיוק כמו שהמעצב התכוון. התקנה נכונה תבטיח שהוילון ייראה טוב וישמור על צורתו. בבית עסק אשר מוכר וילונות, ניתן גם לבצע הזמנת וילונות ובדרך כלל וילונות נתפרים ביד.

בתי עסק שמוכרים וילונות בד"כ קשורים עם המפעל שבו מעצבים ותופרים אותם ולכן הם גם מקבלים הזמנות מיוחדות לעיצוב וילונות על פי דרישה. בבתי עסק אשר מוכרים וילונות ומכבדים את עצמם, יהיו גם אנשי מקצוע שתפקידם הוא גם להתקין את הוילונות שרכשתם. הם אמורים לדאוג שהוילונות יותקנו כהלכה, בגובה המתאים ובבטחון, ושהוילון יושב במקומו. לעיתים ישנן בעיות בזמן ההתקנה ובעל המקצוע אמור גם לפתור את הבעיה במקום, בהתחשב בעובדה כי ישנה אחריות על הוילונות שרכשתם. הוילונות שהותקנו אמורים להיראות בדיוק כפי שנראו כאשר בחרתם אותם, אם בתמונה או בחנות הוילונות, תלויים.

טיפים לתשומת לבכם, כאשר מתקינים וילונות:

  1. יש חשיבות רבה לגודל החלון.
  2. שימו לב שהוילונות נתלים על המסילות המתאימות. וילונות כבדים, מסילות חזקות וכו'.
  3. כאשר הוילון תלוי, בידקו את האורך, שלא יגע ברצפה ויתבלה במהרה.

לאחר כל אלה, צריך לדאוג שיהיה מקום לעבודה, דהיינו מרחב על יד החלון שעליו תולים את הוילון. צריך לעמוד על סולם באופן נוח, כדי לראות את החלק מעל המסילה. שימו לב שהמסילה נקיה מאבק או כל לכלוך אחר, חבל שהוילון החדש יתחיל את דרכו על מסילה מלוכלכת. רצוי גם להתיז מעט ספרי סיליקון שיבטיח התקנה חלקה לוילון החדש שלכם.

דוגמא להתקנת וילונות ורטיקאליים לפי שלבים:

  1. מחברים את הקליפסים המיוחדים לוילונות מסוג זה לתיקרה, לפי הרוחב של המסילה שבחרתם.
  2. אם מתקינים בקיר, משתמשים ב"זוית הרחקה", אותה מקבלים ביחד עם הוילון הנרכש. במידה ומעוניינים במרחק גדול יותר, מתקינים יותר מזווית אחת.
  3. אחרי שהקליפים יושבים במקומם בצורה נכונה ובטיחותית, ניתן לתלות בעדינות ובקצב איטי את הוילון.