שמירה על וילונות, לאורך זמן, בעזרת ניקוי וטיפוח

שמירה על וילונותזה תמיד רעיון מצויין, לחסוך כסף ולנקות את הוילונות שלכם בעצמכם. אין ספק שניקוי בסיוע של חברה חיצונית הוא יקר. כל מה שאתם צריכים, זה לא לשכוח כי צריך להיות עדינים, כדי שלא יגרם נזק לבד ותצאו מרוצים ממה שאתם עושים. המאמר הבא יתן לכם כמה רעיונות ודרכים לשמור ולטפח את הוילונות הבייתיים שלכם.

ניקוי וטיפוח הוילונות שלנו הוא חלק חשוב מתחזוקת הבית. וילונות נוטים לספוג אבק ולכלוך סביבתי, שלא רק פוגם בבד הוילון אלא גם עלול להגביר אלרגיה, למי שיש לו אלרגיה לאבק ולרובנו יש. טיפול מינימלי בוילונות, אמור לפחות להיות שאיבת אבק, בכל 6 חודשים ולעיתים קרובות יותר, אם במשפחה יש מי שסובל מאלרגיה. אין זה אומר שאתם צריכים להכין תקציב עבור ניקוי וילונות. לפני שאתם משתמשים באיזו שיטה שהיא, הביטו בתווית המחוברת לוילון, כדי לראות את שיטת הניקוי המומלצת. אז תוכלו להחליט איזו שיטה ביתית מתאימה לכם ביותר.

שימו לב לבד ממנו עשויים הוילונות שלכם. אם הוילונות שלכם עשויים מבד שיש לו ברק, כמו משי או סאטן, אז אבק ירד מהם בקלות רבה. אתם יכולים פשוט לנער אותם קלות, או להיעזר בשואב אבק, שיש לו בוודאי פיה מתאימה לריהוט. כאשר אתם שואבים אבק מהוילונות, עבדו מלמעלה כלפי מטה, שאבו גם את הצד הפנימי ורק בסוף את הקצוות של הוילון.

חלק מהבדים, כגון: כותנה, או בדים סינטטיים, מאוד קלים לניקוי וטיפוח. הדרך הטובה לנקות וילונות כאלה הוא להכניס אותם למכונת הכביסה, עם חומר ניקוי קל ולדאוג שהכביסה תהיה על מכוונת על כביסה עדינה, עם מים קרים. אל תעשו כביסה ארוכה מדי, שעלולה לקרוע סיבים או לפגום בוילון עדין. כאשר הוילונות יוצאים מהמכונה, אל תכניסו אותם למייבש ותלו אותם לייבוש טבעי. שימוש במייבש יכווץ את הבדים של הוילון ויקמט אותם. במידה ואתם תולים את הוילונות בחוץ, דאגו להכניס אותם בחזרה, מיד כאשר הם ייבשים. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא להכניס את האבק בחזרה פנימה, אחרי שטרחתם. בנוסף, בדים שנותרים להתייבש בחוץ ונשארים לאורך זמן, עלולים לספוג ריח לא נעים, במיוחד בערים סואנות.

גיהוץ וילונות הוא החלק היותר מורכב ואם אתם חייבים לגהץ, עשו זאת בזהירות רבה. לפני שאתם מגהצים בידקו טוב שהבד אינו מכיל סיבים או בטנה סינטטית, אשר יכולים להפגם במגע עם חום, כמו בוילונות כבדים, שבהם משתמשים בסוג של קצף דק, כדי להבטיח שאור היום לא יכנס. גיהוץ גם לא מומלץ בוילונות אשר מכילים ניילון, לכן אם אתם מגהצים את הוילונות שלכם, התחילו בחום נמוך ככל האפשר ואם הכל כשורה, תוכלו להגביר את החום, בהתאם להוראות הפעולה, המתאימים לסוגי הבדים. בכל מקרה, תמיד מומלץ לבדוק את התגובה של הבד לגיהוץ בקצה הוילון, כדי לוודא שהחום אינו מזיק לו.

במידה והוילונות שלכם הם מהסוג אשר מצריך ניקוי יבש, לא חייבים לגשת למכבסה הקרובה. אפשר לרכוש אביזרים ביתיים אשר ישיגו עבורכם את אותה התוצאה. היתרון הוא בעצם שכך אתם יכולים לנקות את הוילונות, מבלי לטרוח ולהוריד אותם מהמוט וזה מאוד נוח. תוכלו למצוא אביזרים כאלה ברשת האינטרנט, וכמובן גם אצלנו במושל וילונות. שימו לב להוראות השימוש, כדי שלא יהיו פסים על הוילון, לאחר השימוש.

לתיאום פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים,
צלצל/י: 09-8824618