וילונות למטבח

דוגמא לוילונות מוכניםאם אתם אוהבי בישול, סביר להניח שבחלק מחלומותיכם אתם בוודאי רואים את המטבח המשופץ שלכם, כמו שאתם אוהבים. גדול יותר ממה שיש לכם עכשיו, מבריק מניקיון, עם הצבעים המרגיעים, השיש הרחב ומיטב מכשירי החשמל החדישים ביותר, בטכנולוגיה מתקדמת. האם אתם יודעים שוילונות לבית הם פריט משלים באופן כללי ועיצוב הבית רואה בהם היום הרבה יותר מאשר מוצר הצללה. גם במטבח יש לוילון חשיבות עיצובית, מכיוון שוילון למטבח יעניק את הרוך והחום הדרושים בו, מקום שבו אנחנו מבלים שעות לא מעטות בחיינו.

על מה להקפיד כשבוחרים וילון למטבח:

  1. המטרה העיקרית היא לשלוט באור הנכנס מחלון המטבח, לא רק בגלל השמש שתפריע לנו באומנות הבישול, אלא גם בשביל להגן על הריהוט במטבח. ארונות העץ ושולחן האוכל לא אוהבים אור שמש חזק, שמכה בהם ופוגע בעץ.
  2. הרמוניה במטבח, עם כל הצבעים שמסביב – הגוונים צריכים להתאים, כדי לשמור על העיצוב בשלמותו וגם הסגנון, ראוי לתת את הדעת לסגנון המטבח שלכם.
  3. וילונות יפים ככל שיהיו, כשמדובר במטבח שלכם – זה לא מספיק. המטבח הוא מקום רוחש וגועש ויש בו שומנים, ריחות ואדים. במקרה הזה עדיף לכם בד קליל כמו כותנה או תחרה, שגם תוכלו לנקות בקלות, אחרת תהיה לכם בעיה עם ניקוי הוילון והוא יהווה נטל ולא פריט עיצובי – אם ידבקו בו ריחות של כל מה שאתם מבשלים.
  4. דאגו לוילונות שניתן לסגור או לקפל – כדי לשמור על בטיחות, במיוחד במקום כמו המטבח, שבו יש חיבור של אש, בד ורוחות.
  5. גודל החלון – יש משמעות לגודל החלון, כשאתם מחליטים על הוילון שלכם. בד"כ חלונות המטבח הם קטנים  ובהתאם צריך להיות גודל הוילון.

עכשיו כשאנחנו יודעים מה הכיוון הרצוי, מול המצוי, החלטנו מה הגוונים השולטים במטבח ואיזה סוג של בד יתאים, חישבו על דוגמאות בריקמה עדינה – אפשר לצאת לדרך. תוכלו למצוא את כל מה שאתם מחפשים בחנויות וילונות, אך גם בחנויות של כלי בית.

עוד דרך מצויינת לא פחות היא לרכוש את הוילונות באינטרנט. כשיש לכם את כל המידע, לגבי הגודל, סוג הבד והצבעים שאתם רוצים – תוכלו למצוא דילים נפלאים של סוף עונה ומבצעים שונים באתרים שמוכרים מוצרי הצללה וגם וילונות.

אחרי שכבר רכשתם את הוילונות, הדרך הטובה ביותר לשמור עליהם היא קודם כל לקרוא את הוראות היצרן. אם רכשתם וילון תחרה – כבסו אותם אך ורק ביד ואם לא, אז אפשר לשלוח אותם לניקוי יבש פעם בחודש לערך.