וילונות תחרה

וילון תחרה איכותיאם אתם מחפשים כיסוי חלון שהוא עדין ויפה, לא תמצאו יותר אלגנטי מוילונות תחרה. אבל מה זה בדיוק וילונות תחרה ואיך מטפלים בהם? הנה מה שאתם צריכים לדעת: תחרה היא סוג של בד אשר נוצר על ידי קשרים מיוחדים, פיתולים וחורים, כדי ליצור דפוס מסויים. הדפוס הזה יכול להיות מאוד פשוט או מורכב, אך לכל הדפוסים מכנה משותף אחד – ישנם בתחרה איזורים פתוחים וסגורים. התוצאה שנוצרת היא מראה קל, טהור מאוד דקורטיבי.

ניתן ליצור וילונות תחרה באמצעות סיבים רבים ושונים, אך הנפוצים ביותר הם כותנה, פוליאסטר, משי טבעי, משי מלאכותי או פשתן. וילונות התחרה עדיין נעשים בחלקם בעבודת יד, אך המסחריים והזמינים ביותר, נעשים כיום על ידי מכונה.

היתרון והיופי שבוילונות תחרה הוא, שהם יכולים להיות בשימוש כמעט בכל חלון בבית. ניתן להשתמש בהם כדי ליצור כיסוי עדין ודקורטיבי לחלונות שלכם, כדי לנצל במקסימום את האור הטבעי. וילונות תחרה נחשבים לפופולריים, במיוחד בגלל עובדה זו. לחילופין, אפשר להשתמש בוילונות התחרה מתחת לוילונות כבדים יותר, כך שבמהלך היום ניתן להסיט את הוילונות הכבדים, כדי לנצל את אור היום ולהינות מכיסוי דקורטיבי קל ויפה המכסה את החלונות.

וילונות תחרה זמינים במגוון עצום של דפוסים שונים, מפשוטים למראה ועד לדפוסים מצועצעים ומורכבים ביותר. משמעות הדבר היא שהתחרה מתאימה לכל סוג של בית, סגנון ועיצוב. נוסף על כך, ניתן למצוא וילונות תחברה בצבעים שונים, אך רובם יהיו בגוונים של לבן ושמנת ואלה הם וילונות התחרה הנדרשים יותר.

למרות שנראה לכם כי לנקות ולטפל בוילון תחרה זה עסק מסובך, הוא למעשה די פשוט. כל מה שצריך לעשות הוא להסיר את הוילונות בזהירות מהמוט. אם יש לכם וילונות תחרה העשויים מכותנה או תחרה עדינה אחרת, צריך פשוט לשטוף אותם באמבטיה או בכיור ולהשתמש לניקיון אך ורק באמצעות חומר ניקוי עדין. לא צריך לשפשף, מספיק להרים ולהוריד בתוך המים עם חומר הניקוי, בכדי להסיר את הלכלוך. ברגע שעשיתם את זה והם נראים נקיים, סחטו את המים ככל שאפשר ותלו אותם בזמן שהם עדיין לחים. הוילונות יתייבשו במהירות.

אם יש לכם וילונות תחרה העשויים מפוליאסטר או תחרה שהיא עבה יותר, ניתן אפילו לכבס אותה במכונת כביסה. למרות זאת, שימוש לב להשתמש באבקת כביסה קלה ולהפעיל את המכונה על תוכנית שטיפה עדינה, ללא סחיטה, כאשר הרעיון של התליה תקף גם במקרה זה. לתלות כאשר הוילונות לחים.