וילון שכבות

וילון שכבותהאם אי פעם שמעתם את הביטוי "אין דבר כזה יותר מדי, כשמדובר בדברים טובים"? האמת היא שלא ניתן לאמר שבכל תחום המשפט הזה מתאים, אך לעניין המאמר שלנו ובנושא של הלבשת חלונות, ההצהרה בהחלט תופסת.

התקנת וילונות בשכבות מעניקים לכם מספר שירותים: בידוד, שליטה בכמות האור ופרטיות. בנוסף על אלה, וילונות העשויים שכבות מעניקים עומק וממד שונה למראה החדר. האם אתם מלבישים את החלונות שלכם בוילון שכבות? להלן מספר סיבות ודוגמאות, אשר ישכנעו אותכם למה כדאי לכם להלביש את החלונות בבית בוילון שכבות:

פריסה והלבשת החלונות בוילון שכבות בצבעים חד גוניים מוסיפים לממד של כל חדר בבית, תוך כדי הרגעת המבט והאפשרות לסרוק את מראה חלל החדר בכללותו. בנוסף על כך, בד"כ מאוד קשה לשמור על טמפרטורה ואור קבועים בחדר, מבלי להשקיע כסף רב, בבית בין שתי קומות. בעוד שוילון חד שכבתי מיועד יותר למטרת מראה אופנתי ותוספת לחדר, וילון רומי בעל 2 שכבות יאפשר לכם לשלוט בכמות האור הנכנסת אל החללים ולהעניק גם פרטיות.

הצללה העשויה מבדים ארוגים, תהיה אידאלית כתוספת של טקסטורה בחלל של חדר ילדים. האריגה העדינה מרככת את מראה החדר ומאפשרת להתבונן בחלל, בריהוט ובעיצוב ולא בוילון עצמו. וילונות בעלי שכבות, ללא בטנה הם אחד השינויים המשמעותיים ביותר בסגנון ההלבשת החלונות כיום. מעצבי וילונות נוטים להשתמש בשתים או שלוש שכבות של וילון, במשקל שונה ובצבעים שונים, כדי להעניק אפשרויות מרובות למראה שלהם, בדרך שבה הם תלויים, זזים ובשליטה של כמות האור אשר אתם מעוניינים להכניס לחדר בשעות יום שונות.

אם לא מפריע לכם שיש הבזקי אור בחדרים, וילון שכבות עובד הרבה יותר טוב מוילון מרופד, אשר מעניק יותר כבד וסולידי. אם אתם מעדיפים להמנע מכניסה מוחלטת של אור, כדי לכם לשקול תריסים או גוונים כהים יותר, כדי להשיג מראה זוהר יותר ופחות רשמי.

וילונות שכבות מהסוג החדש, הם בעלי מראה עדין יותר וניתן לתלות אותם על מוטות שונים מאשר אילו המשתמשים לתליית וילונות סטנדרטיים יותר, אך לא קל למצוא אותם. וילונות שכבות, ללא בטנה יראו הכי טוב על מוט אשר תוכלו להשיג אצל קבלן המספק חומרים לשוק הבניה – מוט ברזל מעוצב. כמה טיפים ורעיונות לשימוש בוילונות שכבות:

  • וילונות בעלי שכבות דקות של בד, ללא בטנה, הם דרך נפלאה לספק לכם פרטיות, אך עדיין לשמור על כניסה של האור לחדר. זו האפשרות שלכם להעניק לחלון מוזנח מראה חדש ורענן.
  • אם אתם בוחרים להשתמש בוילון דק העשוי משתי שכבות, עדיין ניתן להוסיף שכבה שלישית, או להשתמש בתוספת של תריסים, כדי לחסום את האור.
  • קיימים כיום בשוק מבחר עצום של בדים שקופים למחצה, בכל משקל, צבע או עיצוב שיכולים לשמש לכם כוילון שכבות, כדי להעניק לחדרי הבית אפקט מדהים.
  • בדים העשויים מסיבים טבעיים: במבוק, יוטה ועלי בננה, יוסיפו מרקם מעניין וייחודי לחדר, במיוחד כאשר הם נמצאים כחלק מוילון, אשר השכבות שלו הנוספות הם מבד משי מסורתי או מפשתן.