על וילונות ותאורה והקשר הבלתי נפרד בינהם

לא תמיד אנחנו קולטים עד כמה הלבשת החלונות בבית תורמת לנו רבות, הרבה יותר מרק שליטה על כמות האור הטבעי בחדרים או בשמירה על טמפרטורה קבועה. וילונות נחשבים כאחד המוצרים הלא-מבניים, בעל משמעות אדירה, אשר ניתן להשתמש בו בעיצוב הפנים בבית. סוגי וילונות שונים מעניקים אפקט הצללה או החשכה שונה, מי בצורה זו ומי בצורה אחרת. במאמר הנוכחי נזכיר לכם כמה מהתרומות החשובות, שמעניקים לנו וילונות.

חלק מאיתנו, מבלים שעות רבות מול המחשב, בבתים פרטיים ובעסקים ולא מעלים בדעתנו, כי ללא וילונות או הצללה על החלונות במשרד, או בבית – אין סיכוי שנצליח לשבת יותר מדקות ספורות. קרני האור הפוגעות במסך מונעות מאיתנו לראות טוב את הטקסט והן מסנוורות מאוד, כך שאנו נאלצים להשקיע מאמץ רב כדי לראות משהו. סוגרים את הוילון או מורידים את התריס ואיכות החיים משתנה.

גם לשבת מול הטלוויזיה בסלון בביתכם, ללא וילון, עלול להתגלות כסיוט לא קטן. האפקט של קרני השמש על מסך הטלוויזיה, דומה לאפקט שעל מסך המחשב, דהיינו – לא ממש תצליחו לראות משהו, ללא וילון, שיפחית את כמות האור שנכנסת פנימה.

אוהבים לארח? תארו לעצמכם את מי שמבקר אצלכם בבית, ביום קיץ חם, כאשר אין וילונות על החלונות וקרני השמש לא רק מפריעות לו בעיניים, אלא גם גורמות לו לחפש מעט צל, בתוך הסלון שלכם. לא נעים. לכן כאשר אתם מסיטים את הוילון בחציו, עדיין תוכלו להינות מאור היום, מבלי להפעיל תאורה, אך לא תגרמו לאורחים שלכם ולעצמכם אי נוחות.

פרטיות היא נושא חשוב כאשר אתם נמצאים בביתכם, במקום שבו אתם לא רוצים שהחוץ יהיה בפנים. אבל לא רק. ללא וילונות בחדרי השינה בבית ושליטה על האור, אתם תגלו ששעת הזריחה, תהיה עבורכם גם שעת ההשכמה. קשה מאוד להשאר במיטה כאשר קרני השמש קורנות על עינכם. סוגרים את הוילון ויש עוד זמן להתפנק מתחת לשמיכות.

ומה לגבי ילדים ותאורה? איך יראו חיינו ללא שליטה בכמות האור הנכנסת אל חדר הילדים שלנו? חישבו על שעת הצהריים, כאשר הילדים עייפים וגם אנחנו והחדר מואר באור מרצד ומעורר. היכולת לשלוט באור, מאפשרת לנו ליצור אווירה של רגיעה, כך שהילדים יכולים לנוח, מבלי להאפיל לחלוטין את החדר.

לתיאום פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים,
צלצל/י: 09-8824618