וילונות תופרים באהבה, ומקבלים מחמאות על העיצוב המושלם

כמו שכל מעצב פנים יגיד לכם, וילונות "עושים" את החדר, אך רק כאשר בוחרים אותם בקפידה. בעיצוב והלבשת חלונות, אנחנו מתייחסים לצבע, לבד, לאורך, לבטנה, גם כאשר מדובר בוילונות מוכנים וגם במקרה של וילונות בהזמנה אישית. עם מגוון כל-כך רחב, קשה להמנע מבלבול וקונפליקטים. במאמר זה ננסה לכוון אתכם לצמצום האפשרויות ובחירה של הוילונות המתאימים, בדיוק עבור הבית שלכם.

סוג הבד הוא חלק מאוד חיוני בבחירת וילונות, מכיוון שהבד הוא זה אשר ישפיע על תפקוד הוילון ועמידותו. במידה והוילון כבד מדי, הוא יפול בצורה לא נעימה לעין, כאשר מסיטים אותו. מנגד, וילון קל מדי לא יראה כמו שצריך. גם השמש לוקחת תפקיד וגורמת לסוגי בדים שונים לדהות. לכן, אם החדר מקבל הרבה שמש, יהיה זה מאוד חכם להמנע מצבעים בהירים, היות והם נוטים לדהות מהר יותר. למרות זאת, אם אתם אוהבים לעשות שינויים קטנים מדי פעם ונוטים להחליף וילונות לעיתים קרובות, דהיית הבד אינה צריכה להדאיג אתכם. בחירה בצבעים טבעיים תהיה נפלאה, היות והם דוהים פחות וגם משתלבים יותר בקלות בעיצוב הכללי של החדר.

פשתן, משי ומשי מלאכותי וגם קטיפה הם בחירה מצויינת להלבשת חלונות, מכיון שהבד שלהם נופל בצורה אידאלית. משי מלאכותי מחזיק את עצמו הכי טוב מהבדים ובחדר מואר מאוד, עמידותו תהיה גבוהה הרבה יותר מאשר משי אמיתי.

חלק מהבדים מתפקדים מצויין כאוגרי חום. בתי מלון רבים מעדיפים להשתמש בוילונות העשויים זמש, קטיפה או טוויד, היות ומשקלם מסייע לחסימת האור ולשמירה על חום החדר. אך ניתן לאמר כי כמעט כל בד יכול להשתלב בחדר, בתוספת בטנה או חומר בידוד אחר. הבטנה מוחדרת בין שני בדי הוילון, החלק שפונה אל החדר והחומר שמשמש כמבודד, הפונה אל החלון והיא מסייעת גם להארכת חיי הוילון עצמו. ללא בטנה, משי טבעי יהרס במהירות יחסית ולכן הבטנה היא זו אשר מעניקה לוילון לא רק אריכות ימים, אלא גם מראה מלא יותר.

לפני שאתם לוקחים את המטר ביד, החליטו כמה גבוה מעל מסגרת החלון, אתם רוצים שהוילון יתחיל. זיכרו: תליה של הוילון גבוה מעל מסגרת החלון, יעניקו לחדר תחושה שהוא גבוה יותר ממה שהוא, דבר אשר יוסיף מראה דרמטי יותר לחדר באופן כללי. מידדו מקצהו העליון של החלון, בתוספת הגובה הרצוי לכם, עד לרצפה. אם אתם מעדיפים מראה שמרני יותר, שבו הבד מונח מעט על הרצפה, כדאי שתקחו בחשבון עוד מספר ס"מ לחישוב. למראה מודרני יותר, מספיק שהבד רק יגע קלות ברצפת החדר. בנוסף לתוספת הגובה, גם בצידי מסגרת החלון, חשוב להוסיף מספר ס"מ, כדי להבטיח שהוילון יכסה במלואו את החלון כאשר הוא סגור ויהיה לו מקום בצד, וכאשר הוא פתוח, שלא יסתיר חלק גדול מהזכוכית. אם אתם מתכוונים להשתמש בוילון כדי לחסום כמה שאפשר את קרני השמש, הס"מ שתוסיפו לרוחב הוילון, יסייעו בחסימת קרני האור באופן מוצלח הרבה יותר.

 

לתיאום פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים,
צלצל/י: 09-8824618