התאמת וילונות לבית חדש

התאמת וילון לבית חדשסוף כל סוף עוברים דירה. חסכתם פרוטה לפרוטה ועשיתם מאמץ עילאי כדי שתוכלו להרשות לעצמכם למכור את הישן ולרכוש את החדש. עכשיו רק צריך להחליט על העיצוב החדש לבית, כי הרי ברור שאם כבר אנחנו גרים בבית חדש, נרצה לעשות קצת שינויים בעיצוב שאנו רגילים אליו. הלבשת וילונות נמצאת כיום ברשימת העיצוב, הרי וילונות אינם רק בד המכסה את הוילון, כדי שאור לא יכול לחדור ולשמור על פרטיות חיינו. וילונות הם חלק חשוב בעיצוב ובמראה של החדרים בבית והם משלימים תמונה או רעיון שאנו רוצים להגשים.

ברור שזוהי תקופה לחוצה ויהיה זה בזבוז משווע אם נשליך את הישן ונרוץ לרכוש חדש, זה נכון גם לגבי כל הריהוט בדירה הקודמת שלנו. ריהוט ישן ניתן לחדש – אפשר להחליף לו את הצבע, להדביק לו טפטים מיוחדים לרהיטים, להוסיף אביזרים ובהחלט לשדרג את המראה הכללי שלו. כשמדובר בוילונות, יש אפשרויות לתת גם להם מראה מחודש, ע"י אביזרים לוילונות שניתן לרכוש בכל חנות גדולה למוצרי בית. רצוי לתת להם רחיצה טובה לפני כן כמובן. אפשר להחליף את המוט, להוסיף קרניזים בצידי המוט, להוסיף חוטי קשירה ואף לרכוש בד בגוון אחר ולהוסיף אותו על הוילון הישן – כבר נראה הרבה יותר טוב.

ישנם מקרים שבהם הוילונות הישנים אינם מתאימים כלל לגודלי החלונות שלנו בבית החדש, או לחילופין, ישנם יותר חלונות ואין אפשרות להשיג וילון תואם. במקרים כאלה, בהם אין אפשרות לחדש ולשדרג – נרכוש וילונות חדשים, אך לא חייבים להשקיע מאות שקלים, כדי לקבל אפקט עיצובי ראוי ובוודאי לא צריך לרוץ למעצב פנים, כדי לקבל ראיונות, למרות שמי שיכול להרשות לעצמו לעצב את כל הדירה בעזרת מעצב פנים – מוזמן לעשות זאת.

אם בכל זאת נותרתם ללא מעצב פנים, ניתן להשיג היום וילונות במחירים סבירים, בבדים שונים, בצבעים מגוונים ובגדלים שמתאימים לכל חלון. בחירת וילונות היא דבר חשוב, אך אין צורך בקורס מיוחד.

לדוגמא: בסלון הבית בד"כ, המראה יותר רשמי מאשר בחדרים אחרים. במידה ויש לכם חלון גדול, וילון הסטה בגוונים בהירים, יכול לתת מראה אלגנטי ומהודר ולא יתבלט יותר משאר רהיטי החדר. קחו בחשבון, שלא רק הבד והגודל משנים, אלא רמת ההצללה שאתם מעוניים שתהיה בחדר. זיכרו שוילון שקוף, מאפשר לא רק לכם להנות מתאורה טבעית במשך היום, אלא גם מאפשר לחוץ, להציץ אליכם פנימה. במידה והחלון שלכם אינו גדול, תוכלו להגדיל את המראה שלו ע"י וילון ארוך עד הרצפה, כך גם מראה החדר משתנה כולו.

בחדרי הילדים למשל, ניתן להשקיע בגוונים כהים יותר, אך לא יותר מדי, כדי לא לתת תחושה של כבדות. ברור שנושא ההצללה חשוב לכם מאוד בחדר הילדים, היות ובגילאים צעירים הם ישנים בשעות היום. וילונות לחדרי ילדים קיימים היום במגוון צבעים שמחים ודוגמאות מכל קשת הנושאים האפשריים. מנושאים הקשורים לטבע ועד לגיבורי סדרות מצויירים.