וילונות למוסדות

וילון למוסדות ציבורייםכשם שאנו מעניקים לחדרי ביתנו אווירה ביתית ונעימה באמצעות תליית וילונות בשלל עיצובים וצבעים, כן אנו מעוניינים בכך שהקירות במוסדות השונים שאליהם אנו מגיעים מסיבות שונות (משרד עבודה, בית ספר, קופת חולים) לא יוותרו עירומים ובלתי מקושטים.

כשם שאנו מתאימים צבע וילון שתלוי בסלון לצבע השטיח וכן עיצוב וילון לספות העור, כך על כל וילון להיות תואם לסוג המוסד שבו הוא תלוי. בבתי ספר יסודיים מומלץ לתלות וילונות בעלי צבעים בהירים ו"עליזים" דוגמת צהוב, ירקרק, תכלת, כתום או אדום. יחד עם זאת, מומלץ לא לתלות וילונות עם הדפסים של דמויות דוגמת בעלי חיים בכיתות כדי שדעת התלמידים לא תוסח במהלך השיעורים. בחטיבות הביניים ובתיכונים, לעומת זאת, כדאי לתלות וילונות בצבעים "עליזים" פחות מצד אחד, אך גם לא קודרים מדיי מצד שני. הצבעים המתאימים לכך במיוחד הם בורדו, אדום כהה, כחול או ירוק.

לווילונות משרדיים תפקיד כפול: הם נועדו לקשט את הקירות ולשוות למקום העבודה מראה מכובד ורשמי, והם גם נועדו להאפיל על החדר בזמן העברת מצגת חשובה בזמן פגישות. לפיכך, מומלץ לתלות במשרדים וילונות מבד עבה או וילונות תריס האוטמים לחלוטין את חדירתן של קרני השמש. חשוב שצבע הווילונות ישדר רשמיות, ולכן מומלץ לתלות וילונות בצבעים "רגועים" כמו לבן, בז', כחול כהה, שחור או ירוק כהה.

הווילון ממלא תפקיד נכבד בבית הכנסת – הוא נועד לעטר את ארון הקודש שבו מצויים ספרי התורה. היות שבית הכנסת הוא מקום מכובד שבאים אליו כדי להתפלל, על וילון ארון הקודש להיות מעוצב במיטבו. לפיכך, ברוב בתי הכנסת וילון ארון הקודש עשוי מבד יקר ואיכותי ועליו רקומים בדרך כלל קטעי פסוקים מן המקורות – לדוגמה, "בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים" (תהילים פרק קכו). כמו כן, על הווילון רקומים גם סמלים יהודיים כמו מגן דוד, כתר תורה או אריות. בנוסף לוילון זה, ישנו בבית הכנסת גם וילון מחיצה המפריד בין עזרת גברים לעזרת נשים. וילון זה אינו שקוף מדיי מצד אחד, אך גם אינו אטום לחלוטין מצד שני. כך יכולים הגברים והנשים להתפלל בנחת ובה בעת לשמור על קשר עין אלה עם אלה.

וילונות בבתי חולים ממלאים תפקיד חיוני בשמירה על פרטיותו של המטופל. כל מיטה בבית החולים מופרדת בעזרת וילון אטום שמאחוריו יכול הרופא לבצע את הבדיקות הדרושות מבלי לפגוע בצניעותו של המטופל לעיני המטופלים האחרים. זאת ועוד, הווילונות התלויים מעל חלונות בתי החולים מקנים אווירה נעימה ועוזרים להרגיע את החולים.