על וילונות ואנשים,על טעם ועל ריח.

היו זמנים שבהם וילונות שרתו רק 2 מטרות – חסימת קרני השמש מכניסה לחדר ושמירה על פרטיות מהשכנים. ברבות הימים הם הפכו להיות חלק חשוב מאוד בעיצוב הכולל של הבית שלנו. זו הסיבה שבעטיה אנשים החלו לשים לב אליהם הרבה יותר ובכלל לנושא של הלבשת החלונות. לפני שמתחילים בכלל לחשוב איזה וילון צריך לתלות על החלון, אתם צריכים לחשוב על היבטים שונים הקשורים לא רק לעיצוב החדר עצמו, אלא גם לאישיות שלכם, להעדפות ולטעמכם האישי. המאמר הנוכחי יעלה בפניכם כמה מהאפשרויות המתאימות לאנשים שונים.

מה שמתאים לאחד, יכול להיות לגמרי לא מתאים למישהו אחר וזה כולל גם כל מה שקשור בעיצוב באופן כללי ובוילונות בפרט. יש מי שירגיש מאוד לא בנוח עם וילונות אטומים, הם מעלים בו תמונות של ימי מלחמה וחרדה. באופן מעט מוזר, מה שהחל כהתקן בטיחותי, למען החשכת חלונות בימים קשים, התפתח למשהו שונה לגמרי. אנשים רבים כיום תומכים בשימוש בוילונות אטומים בהתייחסות מעשית, לחיסכון באנרגיה, הפחתת רעש וכדי לאפשר את החשכת החדרים כדי לאפשר שינה בשעות היום.

ילדים ברוב המקרים, ידחו גם הם את רעיון הוילון האטום וסביר להניח שהם יעדיפו וילונות צבעוניים, אם מדובר בילדים קטנים יותר, ופחות צבעוניים כאשר הם גדלים והופכים לבוגרים. בנים ישמחו אם תתלו להם בחדר וילונות עם הדפסים מסרטים אהובים עליהם על גיבורי על ובנות יעדיפו דמויות אהובות מסדרות טלוויזיה מוכרות ועדיין אנו נוטים להתקין וילונות בצבעים קרים לבנים וחמים לבנות. יש כמובן יוצאי דופן, אך זה הוא הכלל. בני נוער שמתעניינים במראה החדר שלהם, בין יתר העיסוקים שהם מבצעים ביומיום, יעדיפו וילונות פחות מצועצעים ומרובי צבעים ודוגמאות ילדותיות. הם יעדיפו וילון חד-גוני ופשוט, שיאפשר להם מידה של פרטיות ושליטה בקרני האור הנכנסים לחדר.

לנו, בחדר השינה, יש העדפה לוילונות משולבים, המאפשרים לנו שליטה באור היום, כדי שנוכל להחליט עד כמה מוקדם אנו רוצים להתעורר וגם שמירה על פרטיות, בחדר שבו אנו נחים ממטלות היום שלנו. נוסף על כך, בד"כ האישה היא זו המחליטה לגבי הוילונות בחדר השינה ולכן כדי להשיג את הפונקציות החשובות שהזכרנו, לנשים יש פתרון של וילון משולב. וילון משולב, הינו בעל שתי שכבות. השכבה החיצונית שיכולה להיות דקה, עדינה, משולבת תחרה או כל בד אחר שתרצו לבחור והשכבה השנייה, הפנימית, תהיה מבד עבה יותר, שיהיה אופציונלי לשלוט בכמות האור ובפרטיות ברמה גבוהה יותר.

בסלון הבית, יש מי שיעדיף את הוילונות הסולידיים יותר, בהתאם לטעמם ואופיים, פשוטים, בגוונים בהירים ובדים רכים, כגון: תחרה וכותנה, במראה הסטנדרטי של בד נופל וכפלים לאורך. אך יש גם כאלה המעדיפים שהוילון יצהיר את אופיים השובב, השמח ואת שמחת החיים ואם הם פחות שמרניים, יעדיפו להשתמש בבדים צבועים בגוונים כהים יותר ונועזים יותר וגם לבחור בוילונות בעלי מראה שונה מהרגיל, כגון: וילונות הנפתחים מלמטה למעלה, או כאלה שבהם הקפלים דווקא לרוחב ולא לאורך. אלה המעדיפים להצהיר יוקרה ועושר, יעדיפו את בדי השיפון או הקטיפה על סוגיה.

לתיאום פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים,
צלצל/י: 09-8824618