תפירת וילונות

תפירת וילונות חדשיםלמרות שקריירה בתחום עיצוב הבית היא פופולרית, היא אינה כוללת את אחד הנושאים המתפתחים בתחום העיצוב – התמחות בתפירת וילונות. הלבשת חלונות היא חלק מאבזור הבית ווילונות לרוב מיוצרים במפעלים, בשיטת הסרט הנע. אבל לא כל הוילונות הם סטנדרטיים ויש גם מקום לוילונות מעוצבים, אשר נתפרים בהתאמה אישית ועוד יותר מזה.

כשהמציאו את הוילונות, המטרה היחידה היתה פרקטית קודם ורק אחר כך עיצובית. השימוש היה בבדים כבדים יותר כדי למנוע מהקור והרוח להכנס לבית, הרבה לפני שהומצאו המזגנים. עם התפתחות תחום עיצוב הבית, התקדם גם תחום הכנת וילונות והוכנסו סטנדרטים חדשים בתחום, גם בהשקעה עיצובית בדגמים וגם בסוגי הבדים. כל עבודת תפירת הוילונות נעשתה ביד, אך עדיין ברוב המקרים הוילונות נעשו מבדי פלאנל כבדים, כדי לאטום את החדר וזה למעשה עבד די טוב. רק מי שהיה לו ממון רב, יכל להרשות לעצמו להזמין וילונות יוקרתיים ומיוחדים.

כל זה הפך לנחלת העבר, עם כניסת המכונות ווילון מוכן ברמה גבוהה, הפך לזמין ולזול יותר. כל אחד יכול להכנס היום לחנות למוצרי בית ואז לרכוש לו וילון שנתפר בסין, בלי שיש בו חוט אחד של בד טבעי וגם זה בסדר.

אבל ברור לנו שבתפירת וילונות בסרט נע, יש פחות אישיות וכאשר מדובר בוילונות בתפירה והתאמה אישית, אפשר לקבל בדיוק את מה שרוצים גם בגודל וגם בעיצוב המתאים ביותר לחלונות הבית שלכם. בתפירה אישית ידנית, אתם מקבלים וילון שאיכותו עולה על כל וילון מוכן שתרכשו והוא אמור לשרת אתכם לשנים רבות. וילון בהתאמה אישית נתפר בבד שבחרתם, בגודל המדוייק הרצוי, עם הדוגמא המסויימת שאתם רוצים ועבודה אישית מצריכה מקצועיות ייחודית, שסביר להניח שלא ניתן למצוא בכל מקום.

מעצב ותופר וילונות נוהג להשתמש במכונת תפירה, אך רק כדי לחבר בין חלקי הבד. כל העבודה הנוספת, של מדידה, התאמת הבד והדוגמאות – נעשים בתפירה ביד והתוצאה תואמת להשקעה.

בנוסף על אלה, תפירה של וילונות בהתאמה אישית, מאפשר חיבור בין סוגי בד שונים, כדי ליצור שכבות, כמו שאף וילון מוכן לא יכול לאפשר לכם להשיג.

אם אתם מודאגים מהמחיר היקר, אז כן, הוא יקר יותר מוילונות מוכנים, אך עדיין אפשרי וצריך לקחת בחשבון שבדי הוילון יכולים להיות החלק היקר יותר מאשר עבודת התפירה ולכן תפירה בהתאמה אישית היא אפשרית גם אם יש לכם צורך לעצב מחדש את החלונות בכל הבית ובמקרה כזה, אפשר לרכוש בכל פעם וילון להלבשת חלונות בחדר אחד, כך שההוצאה לא תכביד עליכם.