וילונות לחלונות קטנים,מוסיפים דקורציה לחדר

וילון לחלון קטןהווילונות הפכו לחלק בלתי נפרד מעיצוב ביתנו. הווילונות מעטרים את החדרים השונים בבתים (חדרי שינה, מטבח, חדרי אמבט) בשלל סוגים ובשלל צבעים. ישנם וילונות העשויים מבד עבה שנועדו לסנן את קרני השמש בקיץ ולעזור בשמירה על טמפרטורה מסוימת בחורף. וילונות דקים יותר נועדו לקישוט עליז המתבדר בעת משב רוח קל. צבעם של הווילונות מגוונים ומשתווים בהתאם לטעמם של בעליהם. יש האוהבים וילונות צבעוניים בעלי הדפסים שונים של פרחים, בעלי חיים, צורות גיאומטריות (משולשים, עיגולים, מעוינים) וכדומה. אחרים מעדיפים וילונות בצבעים "רגועים" יותר, ואף וילונות בצבע אחיד (כחול, לבן, בורדו, תכלת). בנוסף לכך, נמכרים הווילונות בגדלים שונים המותאמים לגודלם של החלונות – וילונות לחלונות גדולים, בינוניים וקטנים.

וילונות לחלונות קטנים מעניקים לחלונות מראה מיוחד. חלונות קטנים מצויים בעיקר בבתי המגורים ופחות במשרדי עבודה ובמוסדות שונים דוגמת בתי ספר ובתי חולים. יש החושבים שאין צורך לקשט חלונות קטנים, היות שהם בלאו הכי אינם מאפשרים לאור לחדור לחדר בעוצמה גדולה. אחד האתגרים שבעיצוב וילונות לחלונות קטנים היא לשוות לחלון מראה גדול יותר באמצעות הווילון. ניתן, למשל, לתלות את הווילון על גבי מוט כאשר מדובר בחלון קטן ורחב. בהתאמת וילונות לחלונות צרים מומלץ לתלות מוט עבה וטבעות עבות לצורך החזקת הווילון. כך תושב תשומת הלב עובי המוט והטבעות ולא את החלון הצר. יתר על כן, מומלץ להביא בחשבון את סוגי הבדים של הווילונות המתאימים לחלונות קטנים. בד הכותנה, למשל, הוא בד נעים למגע שניתן לצבוע בצבעים שונים – בהתאם לעיצוב החדר. בד זה מתאים במיוחד לחלונות קטנים שאינם נותנים לאור לחדור אל החדר בעוצמה רבה. זאת משום שבד הכותנה אינו עמיד בפני קרני שמש. דוגמה נוספת היא וילון העשוי מבד משי. בד מסוג זה משווה לווילון מראה עשיר ויוקרתי ו"מסתיר" את קוטנו של החלון.

ראינו כי בחירת וילונות לחלונות קטנים אינו עניין של מה בכך. בניגוד לחלון הגדול שניתן לעטר בווילונות ארוכים ומפוארים (לעתים וילונות יוקרתיים), יש לשקול היטב כיצד להתאים את הווילון הנכון לחלון הקטן. לפני שקונים וילון לחלון הקטן מומלץ לשאול את עצמנו כמה שאלות. לאיזו מטרה ישמש הווילון? לקישוט? לחסימת קרני השמש? מאיזה בד, אם כן, על הווילון להיות עשוי? האם מבד דק ועדין שישמש לעיטור החלון ויפתה על גודלו? או שמא מבד עבה שיעזור לסנן את קרני האור בחלון הקטן של חדר השינה? בכל מקרה, ייתכן שבמקרים מסוימים ראוי יהיה לעטר את וילונות החלונות הקטנים בעזרת קישוטים למיניהם: טבעות, סיכות לווילונות (דמויות פרפרים, פרחים, תכשיטים ועוד), מוביילים, פייטים וכדומה. כמו כן, ניתן להיעזר בשירותיהם של מעצבי וילונות שונים. המעצבים יוכלו לייעץ לכם איזה וילון כדאי להתאים לחלונכם הקטן.

לתיאום פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים,
צלצל/י: 09-8824618