וילונות עבים

תמונה וילונות עביםוילונות עבים, אשר מכונים גם וילונות אקוסטיים או כבדים, הם וילונות אשר עשויים מבד עבה ולא רק מבד, שבו החוטים תפורים בצפיפות רבה, כך שהם יכולים למנוע כניסת אור באופן מוחלט ולהפחית רעשים חיצוניים. וילונות עבים עשויים אף מויניל, בשילוב בד.

וילונות עבים נמצאים בשימוש נרחב בתעשיה, במשרדים, בבתי מלון ואף בשנים האחרונות בתוך הבית. מה שהופך את הוילונות לפופולריים בתחום העסקים, הם העובדה שהם סופגים רעשים.

אם אתם רוצים להוריד את הטמפרטורה בביתכם בימי הקיץ החמים ולקצץ בהוצאות החשמל, אלה בדיוק הוילונות המתאימים לכם. בשנת 2008 בוצע מחקר, אשר הוכיח ללא ספק, כי וילונות עבים הצליחו לשמור על הטמפרטורה הקיימת בחדר, ב-14% יותר. אחוזים אילו מתורגמים נפלא, כאשר מדובר בהוצאות על קירור או חימום החדרים שלנו בבית. על זה נאמר "להרוויח בכל מקרה". במידה ואתם מעוניינים לחסום את האור ולשמור על הטמפרטורה בתוך הבית, עדיף לכם כמובן להשתמש בבד ויניל עבה יותר, אשר ניתן למצוא בחלונות בתי המלון שאנו מבקרים בהם לעיתים.

וילונות אקוסטיים עשויים מ-2 או 3 שכבות:

  • שכבה אחת היא הבד שאתם בוחרים, בדוגמא מועדפת, בצבע מועדף ואפילו מאיזה בד שתרצו – זה החלק שיראה כלפי החדר. קיימים בשוק בדים לוילונות מסוגים שונים והמבחר הוא אדיר. מתחרה ועד כותנה, דרך משי וקטיפה – כיד הדמיון הטובה עליכם.
  • השכבה השניה, אשר יושבת מאחורי הבד המדהים שבחרתם, תהיה עשויה מויניל אטום, ברמה שתבחרו. יש ויניל עבה יותר ועבה פחות.

במקרה ואתם מעוניינים גם להפחית את הרעשים מהבית פנימה או מבחוץ – עדיף לכם לבחור בוילון, אשר עשוי 3 שכבות, אשר מכיל שכבת בד נוספת בין 2 השכבות שהזכרנו. וילון של 3 שכבות לא רק מפחית מעבר טמפרטורה ואור – אלא אף מונע כניסת זיהום אוויר הביתה. למעשה, אם תרצו לנצל את הוילונות העבים לחלוטין, כדאי לכם לבחור בוילון בעל 3 שכבות, בעל שכבת ויניל עבה.

וילונות עבים מתאימים במיוחד כוילונות לחדר שינה אצלכם בבית, אם אתם עובדים בשעות לא שגרתיות או מעוניינים להמשיך לישון בבוקר שבת. הוילונות נפלאים גם כוילונות לחדר ילדים, כאשר אתם מאפשרים לילדיכם הישנים בשעות רבות ביום, ליהנות משקט ומחשכה, על פי הצורך.