וילונות שקופים

תמונה וילונות שקופיםכשמדובר בעיצוב הבית שלנו, אין כללים מוחלטים, אך מרבית בני האדם, לפחות אילו שאנו מכירים תולים וילונות על חלונות ביתם כדי למנוע מהאור להיכנס, אבל גם כדי לשמור על פרטיותם. גם אוהבי חברה, עדיין זקוקים לעיתים לשהות בביתם, מבלי שצופים בהם מבחוץ. וילונות הצללה "יספקו את הסחורה" במקרה הזה, וימנעו מהעולם החיצוני להיכנס לביתכם כשלא מתאים לכם.

אך, למרות זאת, ישנם כאלה שדווקא וילון שקוף זה בדיוק מה שהם מחפשים. הם מעדיפים להיות במרכז העניינים ולהיות חלק בעצמם ממרכז העניינים של אחרים. לכן, מדי פעם ניתן לראות וילונות שקופים לחלוטין בחלונות של בתים בעיר. כמובן שלא רק מהסיבה הזאת אנשים מעדיפים וילונות שקופים, לעיתים השימוש בווילון שקוף מתקשר ליופי בלבד. ישנם בדים מיוחדים ויפהפיים שיעניקו לחלונות הבית מראה מודרני ואלגנטי. כשמדובר בבד לווילון שקוף, אנו מדברים על וילונות קלים, אשר בד"כ עשויים מבד פוליאסטר או ממשי. אם משתמשים בווילון תחרה מעל וילון שאינו שקוף, המראה הוא מהודר לא פחות.

החדרים שבד"כ תולים בהם וילונות שקופים, הם חדר האוכל והסלון, החדרים היותר רשמיים בבית. אך גם בחדר האמבטיה ניתן למצוא וילונות תחרה שקופים תלויים על החלון, שמעניקים מראה רך ועדין, כאשר אור השמש חודר פנימה והם בד"כ בסגנון של וילון קפלים, היושב על מוט מרובע, עם לולאות קטנות.

כאשר תולים וילון תחרה שקוף, על חלון חדר האוכל או הסלון, זו דרך יוצאת דופן להבליט את היופי המיוחד של הסלון, אך גם של מבנה החלון עצמו, כחלק מסגנון הבית הכללי. למרות שוילונות שקופים, הם לכאורה בלתי נראים – דווקא הם אלה שמושכים את העין של המתבונן ולכן צריך להתאים אותם למראה החדר עצמו.

לאוהבי הטבע ואיכות הסביבה, ניתן אף להשתמש בבדים טבעיים, אשר קיימים במבחר גוונים גם בבדים שקופים. בעצם ניתן להבחין שיש יתרונות, אך גם חסרונות – הכל תלוי בנקודת המבט שלנו ובאישיות:

  • השקיפות – היתרון הוא שכלפי חוץ וכלפי פנים תוכלו לראות ולהיראות, כל היום ובכל שעה. אלא אם כן, אתם מעדיפים לשמור על פרטיותכם ובמקרה הזה, חסרון.
  • יתרון היופי – לוילון שקוף יש יופי מהודר, עדין ואלגנטי. המראה הוא קל ומתמזג עם סגנון הבית.
  • כניסה של אור – אין ספק שהדרך שבה האור חודר את וילון התחרה השקוף, מאפשר תחושה שאתם בעצם עדיין נמצאים בחוץ. תענוג כמובן. אך אם אתם רוצים לשלוט בכמות האור הנכנס, עדיף לכם וילון שהוא שקוף למחצה או שימוש בוילון אטום.