סוגי וילונות

תמונה וילונות עביםהצללה זה לא מה שהיה פעם. בעולם עיצוב הבית, תופסים וילונות והלבשת חלונות חלק נכבד, אשר משנה את מראה החדרים לחלוטין. אם רוצים לשדרג חדר, ללא שיפוץ רציני והוצאה כספית גדולה, מספיק פשוט להחליף את הוילונות. ההשקעה תשתלם וההשפעה על המראה, נפלאה.

בהתאם למקומו הגבוה בתחום עיצוב הבית, הוילון כיום קפץ מפיסת בד לכיסוי החלון ומניעת כניסת האור, לפריט עיצובי דקורטיבי לכל דבר, עשוי מבדים שונים, בצבעים שונים, במרקמים ובדוגמאות שונות, אשר חלקם מובאים בסקירה להלן:

  • וילונות חוטים – וילונות חוטים לא נחשבים כוילונות בעלי רמת הצללה גבוהה, היות והם עשויים חוטים, חוטים, המחוברים רק בחלק העליון של המסילה ויש להם מרווחים בין חוט לחוט. הם אינם יקרים ולכן אטרקטיביים ומאוד דקורטיביים. ניתן להזמין בגדלים שונים ועם חוטים בצבעים שונים.
  • וילונות בד – בתחום וילונות זה, האפשרויות לעיצוב הן אינסופיות וכיד הדמיון הטובה עליכם. וילונות בד יכולים להעניק הצללה מקסימלית, עם סוגי בד שונים או הצללה חלקית – תלוי בסוג הבד ובעוביו. וילון בד מעניק מראה ותחושה ביתית נעימה.
  • וילונות רינגים – עשוי בד"כ מבד בצורת אקורדיון, אשר בקצהו טבעות עגולות ובהם מוכנס מוט וילון. הוילונות נחשבים מודרניים, מתאימים לכל חדר בבית וניתנים להכנה בשילובים שונים, גם בתוספת של אביזרים.
  • וילונות פנלים – וילונות אלו נחשבים אלגנטיים ומהודרים, הם עשויים מבד ומנגנון הפתיחה שלהם הוא לצידי החלון. מערכת ההפעלה יכולה להיות ידנית, בעזרת חוטי משיכה או חשמלית, עם כפתור הפעלה. הוילון יושב על מסילה ובד"כ ישנה העדפה לוילון מסוג זה במשרדים, שבהם ניתן להסתיר ארונות, כדי לקבל מראה אסתטי. ישנה אפשרות שימוש בסוגי בדים שונים.
  • וילונות הצללה הוא תחום אשר מכיל בתוכו סוגים שונים של וילונות, אשר המכנה המשותף שלהם הוא היכולת לשלוט בכמות האור הנכנסת אל החדרים. בתחום זה ניתן למצוא, בין היתר, את וילונות הגלילה, אשר מאפשרים גלילה של הוילון כלפי מעלה, ידנית או חשמלית והם עשויים מבדים בעוביים שונים, בהתאם למטרה ולכמות האור הנדרשת. ניתן למצוא גם וילונות ונציאנים, העשויים פסים פסים המחוברים בחוטים ועשויים ממגון של חומרים, כגון: עץ, אלומיניום ואף במבוק. וילונות ונציאנים מאפשרים אמנם שליטה בכמות האור החודרת, אך אינם מעניקים הצללה מוחלטת.
  • וילונות רומאיים – גם וילונות אילו נפתחים כלפי מעלה, ידנית או חשמלית, אך הם עשויים מפיסת בד גדולה אחת והמראה שלהם הוא קלאסי ונקי, עם שליטה מוחלטת בכמות האור, בהתאם לבד ממנו הם עשויים. וילונות אילו מתאימים במיוחד לחלונות בתחום הביתי.