קודם כל חלונות כל מה שרציתם לדעת על החלונות בביתכם

חלונותאין זה משנה איזה סוג של חלון יש לכם בבית – כולם עשויים מאותם חלקים. התפקוד הכללי של החלון מאפשר חדירה של אור לבית, אך גם משמש כחסם של אלמנטים חיצוניים. כאשר אחד החלקים בחלון אינו מתפקד כראוי או חסר, כל התפקוד של החלון נפגע והוא אינו משרת את המטרות שלו ביעילות. לדוגמא:

  • המעטפת הפנימית אשר מקיפה את החלון, מכסה את המיקום המחוספס, שבו החלון פוגש את הקיר שמסביב.
  • המשקופים תוחמים את החלון. במהלך הבנייה מחברים את המשקופים אל העץ שבצידי החלון. 2 המשקופים בצידי החלון נקראים "משקופי צד". המשקוף העליון נקרא: "ראש המשקוף" והמשקוף התחתון נקרא "אדן".
  • מעצור הזכוכית מחזיק את הזכוכיות בתוך האבנט.
  • זיגוג מתייחס לזכוכית או לכל חומר אחר שמותקן בתוך החלון.
  • הכותרת תומכת בקיר שמעל למסגרת, היכן שנמצא הפתח המחוספס של הקיר.
  • החלקים האופקיים אשר נמצאים בחלונות המסורתיים נקראים מסילות.

כל החלקים האלה קשורים בבחירת החלון המתאים לבית שלכם, בין אם אתם רוכשים בית או בונים מבנה חדש. אין זה מספיק לבחון רק את סגנון החלון, אלא לזכור כי הוא אמור לשרת אתכם, כפי שהזכרנו בתחילת המאמר. למזלנו, יש מספיק סוגים של חלונות לבית, כדי להתאים לכל צורך וטעם.

החומר המועדף היום בבניית חלונות הוא ויניל. המבנה המועדף הוא 2 לוחות זכוכית, אשר ביניהם נמצאת כרית אוויר, כדי להבטיח בידוד מושלם.

ישנם גדלים שונים של חלונות, אך אם אתם מתגוררים בבית ישן, יכול להיות שתאלצו להזמין חלון במידות שונות מהנורמה. בד"כ בבתים הישנים נהגו להתקין חלונות גדולים יותר, כדי להבטיח כניסה טובה יותר של אור היום ואפשרות להנות מחימום הדירה, בעזרת קרני השמש.

לתיאום פגישת ייעוץ עם מעצבת פנים,
צלצל/י: 09-8824618